Урожай наступного року може бути меншим на 40% - Висоцький

Урожай наступного року може бути меншим на 40% - Висоцький

Головна перешкода для транспортування зерна - не заміноване узбережжя, а російські кораблі в Чорному морі

Урожай наступного року може бути меншим на 40% - Висоцький
фото Pixaby

Урожай наступного року в Україні може зменшитися на 40% через російське вторгнення, заявив у четвер CNN заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

«Ми втратили 25% орних земель. За обсягами, звісно, ​​більше. Ми очікуємо, що урожай буде приблизно на 35% меншим, ніж у попередні роки, тобто приблизно на 30 млн тонн меншим, на 35-40% меншим, майже половина врожаю минулого року», – сказав Висоцький.

Заступник міністра також повідомив, що приблизно 500 000 тонн зерна було вкрадено росією на територіях, контрольованих російськими військами.

У середу міністр закордонних справ росії Сергєй Лавров заявив, що питання, пов'язані з експортом зерна з України, можуть бути вирішені, але Україна має розмінувати акваторію для забезпечення безпечного проходу суден.

Висоцький заявив, що слова Лаврова не відповідають дійсності.

«Це не правда. Проблема у російських військових кораблях, справа не в Україні. Поки вони не дозволяють реально безпечно заходити та виходити з українських портів цивільним суднам», – сказав він

“Доки Україна не отримає гарантії безпеки з боку міжнародних партнерів, ми не можемо говорити про пропуск цих кораблів”, – додав він.

Він наголосив, що міни можна знешкодити швидко, але для цього необхідно припинити війну або домовитися про якесь припинення вогню.

«Якщо ми отримаємо перемогу і війна буде припинена, звичайно, ми зможемо досить швидко очистити узбережжя», – сказав він, додавши, що фізично цей процес не складний, але залежить від інших перешкод, у тому числі від війни.

«Україна готова виконувати всі зобов’язання, щоб постачати необхідні продукти харчування для міжнародної продовольчої безпеки. Так що суть ясна: росія має зупинити війну», – сказав він.

Україна також звинуватила росіян у розміщенні мін у акваторії Чорного моря.

Нагадаємо, російська окупаційна влада визнала, що краде зерно з територій Запорізької області.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло