«Насправді лише 25–30% росіян підтримують війну»: соратник Навального Жданов приїхав у Київ

«Насправді лише 25–30% росіян підтримують війну»: соратник Навального Жданов приїхав у Київ

Він вирішив на власні очі побачити наслідки вторгнення, щоб «донести росіянам правду»

«Насправді лише 25–30% росіян підтримують війну»: соратник Навального Жданов приїхав у Київ
Іван Жданов
фото Reuters

Головний критик Кремля Олексій Навальний буде залишатися у в'язниці доти, доки путін перебуває при владі; російська опозиція і Україна мають «спільного ворога» в особі російського президента, заявив Іван Жданов, близький соратник Навального і голова Фонду боротьби з корупцією, пише Голос Америки.

Іван Жданов у Києві дав інтерв'ю Reuters і заявив, що приїхав до України, щоб особисто переконатися у наслідках вторгнення москви та мати можливість донести до росіян правдиву картину. Він залишив росію і поїхав до Литви минулого року під час масштабних кремлівських репресій проти соратників Навального, чия загальнонаціональна політична мережа була визнана екстремістською та заборонена.

Жданов сказав, що команда Навального зацікавлена ​​у налагодженні діалогу з українським урядом.

Жданов назвав «абсолютно неправдивими» дані березневого опитування, згідно з якими 81% росіян підтримують війну в Україні, і заявив, що величезна частина росіян просто боїться чесно відповідати на опитування: «Насправді цифри набагато нижчі».

За оцінками Жданова, близько 25-30% активно підтримують війну, а 40-50% не хочуть висловлювати думку. Понад 20% виступають однозначно проти, сказав він.

«Росія нестиме витрати цієї війни протягом багатьох десятиліть. Репутаційні, фінансові та багато інших», – констатував Жданов.

Він сказав, що вважає дії росії в Україні геноцидом, посилаючись на звинувачення у воєнних злочинах проти російських військовослужбовців.

«У Бучі люди загинули не від артилерійського чи мінометного обстрілу. Люди загинули там після того, як їх заарештували на вулиці, зв'язали, допитали, а потім повели на розстріл. Хіба це не геноцид?” – сказав Жданов.

Навальний, що вже відбуває тюремний термін у два з половиною роки, у березні отримав новий вирок на 9 років за звинуваченням у шахрайстві та неповазі до суду. Минулого тижня він заявив, що йому пред'явлено звинувачення у новій кримінальній справі і що може загрожувати ще до 15 років в'язниці.

Нагадаємо, сенатори закликали міністра фінансів США ввести санкції проти 6000 «розпалювачів війни» в Україні, списки склала команда Навального.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло