Доступу до українських ліків потребують 7 млн українців-переселенців у ЄС

Доступу до українських ліків потребують 7 млн українців-переселенців у ЄС

Українські фармвиробники змушені проходити в ЄС повторні перевірки та контроль якості партій лікарських засобів, що вимагає додаткового часу та ресурсів

Доступу до українських ліків потребують 7 млн українців-переселенців у ЄС
Фото: pexels.com

Стало відомо, що 7 млн українців, які через війну були змушені переселитися до ЄС, потребують доступу до українських ліків. У них є потреба продовжувати лікування хронічних та сезонних захворювань звичними лікарськими засобами, у звичних дозуваннях.

Джерело. Про це повідомив голова ради директорів фармацевтичної компанії «Дарниця» Дмитро Шимків з посиланням на дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців

Деталі. «На жаль, не в кожній країні ЄС українські громадяни можуть легко відвідати лікаря та отримати рецепт. Тож надзвичайно важливо забезпечити українців за кордоном доступом до звичних для них українських ліків», – заявив Шимків на міжнародному заході «Співпрацюємо з Україною: медичний сектор та фармацевтична промисловість», який проводила Європейська мережа підприємств України. 

Зазначається, що в центрі уваги зустрічі було розширення співпраці між медичною та фармацевтичною галузями в ЄС та Україні.

Також на заході обговорювали відсутність визнання на рівні ЄС українських результатів інспектування їх виробництва на відповідність вимогам належної виробничої практики (Good Manufacturing Practice, GMP). Через це українські фармвиробники змушені проходити в ЄС повторні перевірки та контроль якості партій лікарських засобів, що вимагає додаткового часу та ресурсів і негативно впливає на конкурентоспроможність українських препаратів.

«Ми в «Дарниці», як і наші колеги по галузі, маємо європейську сертифікацію GMP. Однак процес виходу на ринок ЄС є надзвичайно складним для українських виробників. Українська фармацевтична промисловість дає роботу багатьом людям, генерує податкові надходження для країни, тож спрощення процесу сертифікації українських виробників стане прямою підтримкою української економіки», – зазначив Шимків.

Бекграунд. Нагадаємо, що на аптечних полицях з’явилися два нові препарати від «Дарниці».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло