Amnesty International звинуватила росію в застосуванні касетних та інших заборонених снарядів
Це призвело до великих жертв серед цивільного населення

Правозахисна організація Amnesty International у понеділок звинуватила росію у воєнних злочинах в Україні, заявивши, що внаслідок атак на Харків, зокрема із застосуванням заборонених касетних бомб, загинули сотні цивільних осіб, передає Голос Америки.
«Через неодноразові бомбардування житлових районів Харкова є загинули та отримали поранення сотні цивільних осіб, і це є воєнні злочини», – заявили правозахисники у доповіді, присвяченій другому за величиною місту України.
«Це стосується як ударів з використанням касетних боєприпасів, так і ударів з використанням інших типів некерованих ракет і некерованих артилерійських снарядів», – йдеться у доповіді.
«Продовження використання такої неточної зброї вибухової дії в цивільних районах, коли відомо, що вона регулярно призводить до великої кількості жертв серед мирного населення, може бути навіть прирівняно до прямих атак проти мирного населення», – зазначили правозахисники.
Зокрема, Amnesty International заявила, що вона виявила у Харкові докази неодноразового застосування російськими військами касетних бомб 9N210 та 9N235 та мін, що розкидаються на великі відстані і заборонені міжнародними конвенціями.
Касетні бомби викидають у повітрі десятки суббоєприпасів маленького розміру, які безладно розсіюються територією в сотні квадратних метрів.
Міни, що розкидаються, поєднують у собі «найгірші з можливих властивостей касетних боєприпасів і протипіхотних мін», заявила Amnesty International.
Некеровані артилерійські снаряди мають похибку понад 100 метрів.
У доповіді «Кожен може померти будь-якої миті» докладно описується, як російські війська почали обстрілювати цивільні райони Харкова у перший день вторгнення 24 лютого.
«Безперервні» обстріли тривали два місяці, що призвело до «повсюдних руйнувань» міста з населенням півтора мільйона людей.
«Люди були вбиті у своїх будинках і на вулицях, на дитячих майданчиках і на кладовищах, у чергах за гуманітарною допомогою або при купівлі продуктів та ліків», – заявила старший радник Amnesty International з кризового реагування Донателла Ровера.
«Неодноразове використання заборонених касетних боєприпасів шокує і є ще одним свідченням повного нехтування життям цивільних осіб, – додала вона. – Російські сили, відповідальні за ці страшні атаки, мають бути притягнуті до відповідальності».
Amnesty International розслідувала 41 російський удар, внаслідок якого загинули щонайменше 62 особи та поранені щонайменше 196. Представники організації поговорили зі 160 особами у Харкові протягом двох тижнів у квітні та травні. Серед них були люди, що вижили, родичі жертв, очевидці та лікарі.
Україна заявила, що з початку війни вона відкрила понад 12 000 розслідувань у справах про воєнні злочини.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].