Україна в травні 2022 року збільшила видобуток природного газу на 6%

Україна в травні 2022 року збільшила видобуток природного газу на 6%

Водночас споживання природного газу в країні продовжує стрімко падати

Этот текст также доступен на русском
Україна в травні 2022 року збільшила видобуток природного газу на 6%
Фото: shutterstock

Що сталося. Українські газовидобувні компанії в травні 2022 року збільшили видобуток природного газу на 6% порівняно з квітнем – до 1553 млн куб. м.

Джерело. Про це повідомляє Асоціація постачальників енергоресурсів з посиланням на дані Оператора ГТС України.

Докладно. «У травні частині приватних компаній вдалося вивести видобуток на довоєнний рівень. Таким чином кількість видобутого блакитного палива зросла на 6% у порівнянні з квітнем – до 1553 млн кубометрів газу. Наразі це найбільший показник із початку війни», – йдеться в повідомленні.

Загалом за п'ять місяців 2022 року видобувним компаніям, попри війну, вдалося збільшити видобуток газу на 1,5%. Якщо у січні – травні 2021 року обсяг видобутого газу становив 7687 млн куб. м, то за аналогічний період поточного року видобуто на 127 млн куб. м більше – 7814 млн куб. м.

Водночас споживання природного газу в Україні продовжує стрімко падати: у травні спожито лише 714 млн куб. м, це майже вдвічі менше, аніж рік тому.

Україна в травні 2022 року збільшила видобуток природного газу на 6%

«Безперечно, такий стрімкий розрив – це наслідки війни, – пояснили в асоціації. – Попри те, що в травні кількість підприємств, що зупинили свою роботу, скоротилася до 14% (у квітні цей показник становив 17%), загальний рівень завантаженості потужностей надалі залишається на 40% нижчим за довоєнний рівень».

Якщо тенденція падіння споживання збережеться, цілком вірогідно, що цьогоріч Україна зможе задовольнити свої потреби завдяки власному видобутку, зазначили в асоціації.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло