У Молдові заборонили показ російських новинних та аналітичних програм

У Молдові заборонили показ російських новинних та аналітичних програм

Засоби масової інформації, які дезінформують, поступово піддаватимуться санкціям

У Молдові заборонили показ російських новинних та аналітичних програм
Російська пропагандистка ольга скабєєва
Фото: РБК

Що сталося. Президентка Молдови Мая Санду підписала закон про заборону в країні показу російських новинних та аналітичних програм, а також військових фільмів з рф та інших країн, які не ратифікували Конвенцію про транскордонне телебачення.

Джерело. Про це заявила голова Ради з питань телебачення і радіо країни Ліліана Віцу, передає IPN.

Що це означає. Таким чином, засоби масової інформації, які дезінформують, поступово піддаватимуться санкціям, починаючи від накладення штрафів і закінчуючи позбавленням права транслювати рекламу.

«У разі дезінформації буде надано право позбавлення права на ліцензії на строк до 7 днів, і це може статися і в період виборів, дуже важливий період, коли ми спостерігаємо велику кількість дезінформації», – сказала Віцу під час передачі на телеканалі RliveTV.

Деталі. Наразі політичні або військові новини та передачі з країн, які не ратифікували Конвенцію про транскордонне телебачення, включаючи росію, заборонені рішенням Комісії з надзвичайних ситуацій.

З набранням чинності закону про інформаційну безпеку ці медіапродукти більше не зустрічатимуться в ефірних мережах навіть після закінчення терміну дії надзвичайного стану.

Віцу каже, що війна в Україні змушує владу вживати набагато жорсткіших заходів щодо пропаганди, яка йде з-за кордону.

Бекграунд. Раніше у Латвії заборонили мовлення російських телеканалів, «поки росія не закінчить війну і не поверне Крим Україні». При цьому в країні зможе працювати опозиційний «Дождь».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло