Уряд Німеччини застерігає росію від заходів у відповідь щодо Литви

Уряд Німеччини застерігає росію від заходів у відповідь щодо Литви

Наголошується, що Литва лише виконує раніше прийнятий 4-й пакет санкцій ЄС

Уряд Німеччини застерігає росію від заходів у відповідь щодо Литви
фото DR

Уряд Німеччини попередив росію не вживати контрзаходів у зв'язку зі суперечкою про вантажні перевезення до російської Калінінградської області.

«Ми закликаємо росію не вживати жодних заходів, що порушують міжнародне право», – заявив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Хебестрайт, передає CNN.

Він сказав, що Литва здійснила ці дії у рамках санкцій Євросоюзу щодо росії. Санкції стосуються лише певних товарів, і жодна людина не потрапила під санкції.

«Тому ми однозначно відкидаємо оголошені росією контрзаходи», – заявив Хебестрейт на урядовій прес-конференції в Берліні.

Раніше кремль заявив, що заборона Литви на транзит підсанкційних товарів у Калінінградську область є «неприйнятною».

«Переконані, що санкції, ухвалені ЄС, абсолютно неприйнятні. Застосування цих санкцій щодо транзиту до Калінінграда і назад просто суперечить принциповим домовленостям», – заявив у середу офіційний представник кремля Дмітрій Пєсков, додавши, що обговорюються заходи у відповідь.

«Заходи у відповідь готуються, і вони будуть дуже неприємними для жителів Литви», – сказав він.

Тим часом, як повідомлялося, Литва приготувалася до “недружніх” дій з боку росії, в тому числі відключення електроенергії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло