Україна відслідковує місцеперебування українських військовополонених, зокрема і з «Азовсталі» — Буданов

Україна відслідковує місцеперебування українських військовополонених, зокрема і з «Азовсталі» — Буданов

Їхнє звільнення буде поетапним

Що сталося. Україні добре відома доля та місцеперебування майже всіх українських військовополонених, зокрема і з «Азовсталі».

Джерело. Про це повідомив керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов і ефірі національного телемарафону.

Деталі. За його словами, «про долю майже усіх (українських військовополонених – ред.) нам чітко відомо. Ми займаємось їх визволенням з полону. Сподіваюсь, що у найближчий термін багато хто побачить своїх близьких вже вдома».

Буданов зазначив, що основна частина полонених перебувають у таборі для військовополонених на території тимчасово окупованого селища Оленівка Донецької області.

«Ми знаємо, де вони – це питання завжди є на контролі, і ми це відслідковуємо. І не тільки відслідковуємо, а й вживаємо заходів для їхнього реального повернення. Дочекайтеся трохи, і я впевнений, що скоро самі все побачите», – сказав начальник ГУР.

Буданов пояснив, що йдеться про поетапний обмін полоненими, а не про обмін за один раз. За його словами, найближчим часом сподіваються звільнити «більш-менш значущу» кількість полонених.

Буданов повідомив, що йому відома точна кількість українців у російському полоні та росіян в українському, але озвучувати цифри він не став, назвавши їх секретними. На уточнювальне запитання, чи достатньо в України полонених для обміну, начальник ГУР сказав: «Я інакше відповім на це питання – ми зможемо повернути їх назад».

Бекграунд. Нагадаємо, раніше голова Офісу президента Андрій Єрмак повідомляв, що взяті в полон захисники Маріуполя живі, але поки що достовірно невідомо, в яких умовах їх утримують.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло