«Росія підробила дані, щоб приховати правду»: ПАРЄ випустила звіт про збиття Боїнга рейсу МН17

«Росія підробила дані, щоб приховати правду»: ПАРЄ випустила звіт про збиття Боїнга рейсу МН17

У ПАРЄ заявили, що «вражені дезінформацією», яку розповсюджує російська влада

«Росія підробила дані, щоб приховати правду»: ПАРЄ випустила звіт про збиття Боїнга рейсу МН17
фото DR

«Боїнг MH17» у липні 2014 року був збитий над Донбасом російською ракетою «Бук». Таке твердження міститься в резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) «Забезпечення відповідальності за збитий рейс МН17», ухваленої 23 червня у Страсбурзі, передає The Insider.

Після надання владою України та Нідерландів фактів про катастрофу доповідачеві ПАРЄ, асамблея вирішила вважати цю версію «найпереконливішою». Також у ПАРЄ заявили, що «вражені дезінформацією», яку розповсюджує російська влада.

«Замість того, щоб надати компетентним слідчим органам достовірну інформацію, російська влада поширювала дезінформацію, у тому числі послідовні суперечливі версії подій, покликані створити плутанину. Як показують розвідувальні дані з відкритих джерел, опубліковані у численних звітах, російська влада дійшла до того, що представила сфальшовані дані радарів, супутників та інші дані, щоб приховати правду».

Асамблея закликала росію до співпраці, у тому числі надати для розслідування належні супутникові та радіолокаційні дані про аварію, а також офіційно вибачитися перед родичами жертв MH17 за «біль та страждання, раніше завдані дезінформацією».

Також у доповіді були «повністю спростовані» версії, згідно з якими «Боїнг» був збитий українським винищувачем Су-25 або МіГ-29, або ракета «Бук» була випущена з підконтрольної Україні території.

«Боїнг-777» авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс МН17 «Амстердам (Нідерланди) – Куала-Лумпур (Малайзія)», був збитий у небі над Донецькою областю 17 липня 2014 року. На його борту було 298 осіб. Усі вони загинули.

Розслідування причин катастрофи веде Міжнародна слідча група, до якої увійшли представники правоохоронних органів України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії.

Звинувачення наполягає, що сума компенсації, яка має бути виплачена кожному, у кого в цій катастрофі загинула рідна чи близька людина, має становити 40 000 євро.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло