Наслідки можливого дефолту рф із зовнішнього боргу через санкції можуть бути «символічними»

Наслідки можливого дефолту рф із зовнішнього боргу через санкції можуть бути «символічними»

росія ще має кошти на обслуговування боргу, однак не має технічної можливості для цього

Наслідки можливого дефолту рф із зовнішнього боргу через санкції можуть бути «символічними»
Фото: pexels.com

Стало відомо, що наслідки можливого дефолту рф із зовнішнього боргу через санкції можуть бути «значною мірою символічними».

Джерело. Про це йдеться в аналізі Українського інституту майбутнього. 

Деталі. «росія і так не має можливості займати на зовнішніх ринках, рейтинги знижено. Інвесторів найближчими роками не бачити. Активи росії там переважно вже заарештовані. Економічна активність із зовнішніми партнерами обмежена.

Рубль зміцнюється через значний профіцит у торговому балансі, і росія продовжуватиме отримувати надприбутки від продажу енергоресурсів доки не буде запроваджено або повне ембарго, або загороджувальне мито на весь прибуток від продажу нафти й газу. Ось тоді росії не уникнути реального дефолту з усіма наслідками», – пояснили аналітики.

Зазначається, що, як правило, наслідками дефолту бувають:

  • девальвація національної валюти;
  • зниження капіталізації підприємств;
  • зниження зарплат як у номінальному вираженні, так і в частині купівельної спроможності;
  • скорочення бюджетного фінансування багатьох сфер діяльності громадян та держави (у тому числі соціально значущих).

«Але це в разі реального дефолту – коли немає грошей на оплату боргу, – наголошують у дослідженні та додають: – Те, що зараз станеться, це не дефолт у буквальному значенні слова. Це технічний дефолт. росія має кошти на обслуговування боргу, але не має технічної можливості для цього».

Наслідками технічного дефолту для росії можуть стати неможливість міжнародних позик і контактів із Міжнародним валютним фондом.

Також щодо країни, яка допустила дефолт, розпочинаються судові розгляди. Кредитори не просто судяться з боргових зобов’язань, а й на етапі виконання судового рішення ініціюють арешт активів за кордоном, наприклад, дипломатичної власності (будівлі посольств і консульств).

Якщо держава оголошує дефолт – це підстава для пред’явлення вимог щодо всіх облігацій та інших боргів, що є в обігу. Також дефолт призведе до ініціювання судових процесів та арешту активів боржника, який допустив дефолт.

Крім того, можуть виникнути бар’єри для торгівлі, коли країни або компанії, які зазвичай укладають угоди з росією, самостійно запровадять правила, що забороняють їм мати відносини з країною, яка перебуває в стані дефолту.

Бекграунд. Нагадаємо, що рф близька до того, щоби об`явити технічний дефолт за зовнішнім боргом.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло