Зеленський хоче, щоб війна в Україні закінчилася до зими – виступ на саміті G7

Зеленський хоче, щоб війна в Україні закінчилася до зими – виступ на саміті G7

Фон дер Ляєн оголосила про домовленість лідерів «Великої сімки» «стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно»

Этот текст также доступен на русском
Зеленський хоче, щоб війна в Україні закінчилася до зими – виступ на саміті G7
Фото: president.gov.ua

Що сталося. Президент Володимир Зеленський висловив бажання, щоб війна в Україні закінчилася до зими 2022 року.

Джерело. Про це він сказав лідерам G7 під час свого онлайн-звернення, передає Reuters.

Деталі. Зеленський попросив «Велику сімку» поставити Україні системи протиповітряної оборони та достатній обсяг зброї, запровадити більше санкцій проти росії та надати дієві гарантії безпеки українській державі. Також український президент попросив допомоги з відновленням аграрного експорту з України.

Зеленський закликав визнати росію державою – спонсором тероризму і зрештою радикально обмеження її нафтові доходи, конфіскувати всі заморожені та арештовані російські активи.

Також на саміті обговорили післявоєнну відбудову України, яку Зеленський назвав «найбільшим економічним проєктом нашого часу». 

Фото: Reuters

Коментарі. У своєму телеграм-каналі Зеленський подякував країнам «Великої сімки» за оборонну та фінансову допомогу й наголосив, що санкції проти росії мають посилюватися, зокрема, шляхом обмеження ціни на нафту, яку експортує агресор.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, яка бере участь у саміті лідерів G7, після спілкування із Зеленським по відеозв'язку оголосила про домовленість «стояти з Україною стільки, скільки буде потрібно».

Бекграунд. Нагадаємо: З 26 до 28 червня в Німеччині канцлер Олаф Шольц як господар саміту G7 приймає лідерів Франції, Великобританії, Італії, Японії, Канади та США. 

За підсумками першого дня консультацій, вчора лідери G7 взяли на себе зобов'язання надавати безстрокову підтримку Україні для захисту від російського вторгнення «стільки, скільки буде потрібно». Як зазначає Bloomberg, це формулювання, зокрема, важливе тим, що деякі члени альянсу стурбовані затягуванням війни, а деякі, як Німеччина та Франція, натякнули, що вони можуть бути більш відкритими до ідеї припинення вогню шляхом переговорів.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло