Росія зупинить “Північний потік” на 10 днів

Росія зупинить “Північний потік” на 10 днів

Заявляють про планові профілактичні роботи

Росія зупинить “Північний потік” на 10 днів
Фото: Nord Stream 2

Що сталося. Оператор газопроводу «Північний потік», компанія Nord Stream AG, заявив, що має намір зупинити повністю прокачування газу на десять днів у період з 11 по 21 липня.

Джерело. Про це йдеться у повідомленні Nord Stream AG:

Деталі. В заяві зазначено, що з 11 по 21 липня 2022 року компанія Nord Stream AG тимчасово зупинить обидві нитки газопроводу „Північний потік“ для проведення планових профілактичних робіт, включаючи тестування механічних компонентів та систем автоматизації, для забезпечення ефективної, безпечної та надійної експлуатації газопроводу.

Nord Stream AG пише, що профілактичні роботи раніше були узгоджені з усіма партнерами проекту. Компанія справді у червні попереджала про профілактичні роботи трубопроводу, проте називала інші дати – з 15 по 22 липня.

Тимчасова зупинка «Північного потоку» відбувається на тлі різкого скорочення поставок російського газу в Європу. 

Потужності самого газопроводу на даний момент завантажені лише на 40% від можливих, а постачання іншими газопроводами росія нарощувати відмовляється.

Європейські представники стверджують, що російська сторона навмисно провокує газову кризу в Європі.

Росіяни стверджують, що скорочення поставок має технічний характер: санкції заборонили постачати росії газові турбіни, через що подача газу Північним потоком була різко скорочена.

Між тим Siemens спростувала заяви «Газпрому» про причини скорочення постачання газу до Німеччини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло