Reuters: 14 російських оборонних компаній та десятки їхніх топ-менеджерів не потрапили під західні санкції

Reuters: 14 російських оборонних компаній та десятки їхніх топ-менеджерів не потрапили під західні санкції

Серед них - найбільший акціонер концерну “Калашніков”

Reuters: 14 російських оборонних компаній та десятки їхніх топ-менеджерів не потрапили під західні санкції
Фото: shutterstock

Що сталося. Майже три десятки керівників російських збройових компаній та щонайменше 14 оборонних компаній не потрапили під санкції Сполучених Штатів, Євросоюзу чи Великої Британії.

Джерело. Reuters

Перелік. Серед оборонних підприємств:

  • Завод імені Дегтярьова у Володимирській області, який виробляє кулемети, автомати Калашнікова, протитанкові та зенітні знаряддя.
  • Клімовський спеціалізований патронний завод у Підмосков'ї, який виготовляє патрони для пістолетів та автоматів Калашнікова.
  • Новосибірський патронний завод, який виготовляє боєприпаси.
  • «ВСМПО-Авісма» – найбільший у світі виробник титану, що на 25% належить «Ростеху».

Серед керівників та власників оборонних підприємств:

  • Алан Лушніков, колишній заступник міністра транспорту рф, найбільший акціонер концерну «Калашніков», де виробляється відомий автомат АК-47.
  • Ян Новіков, гендиректор концерну «Алмаз-Антей». Підприємство виробляє ракети та зенітні комплекси.
  • Олександр Смирнов, гендиректор «НВО «Сплав» – виробника системи залпового вогню «Ураган».
  • Сергій Пітіков, гендиректор Конструкторського бюро машинобудування (КБМ). Компанія – основний виробник ракет «Точка-У».

Деталі. Серед збройових магнатів, які не потрапили під санкції жодної з цих трьох інстанцій, – Алан Лушніков, найбільший акціонер концерну “Калашніков”, виробника відомого автомата АК-47. Лушников володіє 75% акцій компанії.

Сама компанія потрапила під санкції США у 2014 році, коли росія окупувала Крим. Цього року ЄС та Велика Британія запровадили власні санкції проти концерну «Калашников».

На частку компанії припадає 95% російського виробництва кулеметів, снайперських гвинтівок, пістолетів та іншої ручної вогнепальної зброї, а також 98% ручних армійських кулеметів. Його озброєння включає автомат АК-12, оновлену версію АК-47, деякі з яких були захоплені українськими солдатами у російських військ. Концерн «Калашников» також виготовляє ракети, які можна запускати з літака чи землі.

Колишній заступник міністра транспорту росії Лушніков колись працював на сировинного магната Геннадія Тимченка, давнього друга путіна. Сполучені Штати ввели санкції проти Тимченка у 2014 році після вторгнення росії до Криму, назвавши його членом «ближнього кола» Кремля.

Те саме і з концерном «Алмаз-Антей», московською оборонною компанією, що спеціалізується на ракетах та зенітних комплексах. Компанія потрапила під санкції США, ЄС та Британії, але генерального директора Ян Новікова не було покарано.

На сайті «Алмаз-Антея» розміщено девіз «Мирне небо – наша професія». Компанія виготовляє ракети «Калібр», яким міноборони росії приписує знищення українських військових об'єктів, але значно частіше ці ракети влучають по цивільних об'єктах в українських містах.

Нагадаємо, США заблокували американський фонд, тому що часткою в ньому володіє путінський олігарх.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло