В росію ввозять iPhone і MacBook через “паралельний імпорт” - без дозволу виробника

В росію ввозять iPhone і MacBook через “паралельний імпорт” - без дозволу виробника

Проблема в тому, що такі пристрої не матимуть жодної техпідтримки

В росію ввозять iPhone і MacBook через “паралельний імпорт” - без дозволу виробника
Фото: DR

Магазини Re:Store в росії почали ввозити iPhone і MacBook через канали “паралельного імпорту”, повідомив представник Inventive Retail Group, яка управляє мережею, пише The Bell.

«Мережа магазинів Re:Store робить все можливе, щоб забезпечити повний асортимент товарів, які клієнти звикли бачити у магазинах мережі. На сьогодні у магазинах представлена ​​техніка як завезена до березня 2022 року, так і техніка, яка була привезена на територію рф у червні 2022 року. Це стосується насамперед iPhone та MacBook», – сказав він.

Представник Wildberries також підтвердив агентству ввезення продукції Apple із паралельного імпорту. «На Wildberries вже почалися продажі MacBook, ввезених за паралельним імпортом», – повідомили в прес-службі маркетплейсу.

У червні, першим із великих рітейлерів, початок ввезення електроніки через паралельний імпорт підтвердив «Связной». У компанії говорили, що таким чином поповнили асортимент більш ніж на 100 товарних позицій, включаючи смартфони Samsung, iPhone останнього покоління, а також ігрові консолі PlayStation, Xbox і Nintendo. Хто ввозить техніку для «Связного», представник мережі не уточнив.

Інші рітейлери донедавна побоювалися відкрито говорити про продаж товарів, завезених через “паралельний” імпорт, оскільки все ще розраховували на відновлення відносин із виробниками, писав «Комерсант».

Закон про легалізацію паралельного імпорту було прийнято Держдумою рф 21 червня. Він передбачає можливість ввезення товарів без згоди виробника чи правовласника, купуючи його через інші країни.

Головна проблема з таким імпортом навіть не в тому, що якийсь гаджет не можна буде купити, а в гарантії, підтримці та техобслуговуванні продуктів, ввезених в обхід брендів.

Нагадаємо, команда Technological R&D компанії MacPaw створила застосунок, який сканує пристрій та виявляє ті програми й сервіси, які мають зв'язки з росією та Білоруссю.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло