ЄС побудує найвищу у світі греблю, щоб послабити енергозалежність Таджикистану від росії
Будівництво ГЕС коштуватиме близько $8 млрд

Євросоюз планує стати найбільшим інвестором Рогунської гідроелектростанції у Таджикистані. ГЕС, яка після завершення будівництва матиме найвищу у світі греблю, допоможе знизити залежність Центральної Азії від російських енергоносіїв, пише moscowtimes.eu з посиланням на Reuters.
Будівництвом об'єкту займається італійська фірма Webuild. Єврокомісія звернулася до Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) із проханням стати «найбільшим інвестором» проекту.
ЄІБ розглядає можливість спільних інвестицій з Єврокомісією, яка контролює бюджет ЄС і також може залучати гроші на ринках.
Очікується, що будівництво Рогунської ГЕС коштуватиме близько $8 млрд, з яких $3 млрд вже витрачено, повідомляв у червні міністр енергетики Таджикистану Даліор Джума. Досі проект фінансувався здебільшого за рахунок держоблігацій Таджикистану та приватних позик.
Представник ЄС розповів Reuters, що основною причиною, чому ЄС став головним інвестором греблі гідроелектростанції, було бажання зробити Таджикистан та його сусідів незалежними від російської енергії.
Очікується, що Рогунська ГЕС покладе край регулярній нестачі електроенергії в Таджикистані і дозволить їй експортувати електроенергію в Узбекистан і Казахстан.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].