Єрмак пропонує створити комісію з контролю зброї, в ЄС заявили про власний моніторинг

Єрмак пропонує створити комісію з контролю зброї, в ЄС заявили про власний моніторинг

«Російські спроби розбалансувати міжнародну коаліцію навколо України зазнають нищівного краху»

Єрмак пропонує створити комісію з контролю зброї, в ЄС заявили про власний моніторинг
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак
Фото: president.gov.ua

Що сталося. Голова Офісу Президента Андрій Єрмак пропонує Верховній Раді створити парламентську комісію для контролю за зброєю, отриманої від Заходу.

Джерело. Про це він повідомив у своєму Telegram-каналі.

Коментарі. «Хочу запропонувати народним депутатам розглянути одну важливу ідею. А саме – створення тимчасової спеціальної комісії, яка займатиметься підготовкою і розглядом питань, пов'язаних із контролем використання зброї, отриманої від наших партнерів. Російські спроби розбалансувати міжнародну коаліцію навколо України зазнають нищівного краху», – написав Єрмак.

Він додав, що Україні потрібно більше зброї для звільнення територій, а парламент, як законодавчий орган, має бути долучений до контролю оборонної допомоги союзників.

Водночас речник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Пітер Стано у коментарі «Укрінформу» заявив, що росія започаткувала інтенсивну кампанію дезінформації проти України, ЄС і НАТО, заявляючи про «контрабанду зброї», яка поставляється союзниками.

За його словами, був встановлений механізм моніторингу і контролю за тим, щоб обладнання, яке надається країнами-членами ЄС, використовувалося для цих заявлених цілей.

«Наша допомога є об’єктом жорсткого контролю та захисних заходів, у тому числі в той час, коли вона вже була поставлена. Це включає моніторинг використання такого обладнання з урахуванням міжнародних норм щодо дотримання прав людини та гуманітарного права, а також можливість регулярного інформування та/або перевірки на місцях поточного стану цього обладнання, коли це є необхідним, і коли це дозволяють зробити умови, що склалися», – пояснив Стано.

Бекграунд. Нагадаємо: конгресвумен Вікторія Спартц звернулася до президента США Джо Байдена з проханням надати пояснення щодо процедур нагляду, пов’язаних із Єрмаком. У загальному описі листа є коротка згадка про нібито наявність «різноманітної розвідувальної інформації щодо дій пана Єрмака в Україні та його імовірних зв'язків з росією». Вона зазначила, що американська сторона не знає, чи потрапляє надане озброєння на фронт.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло