Boeing не буде продавати літаки росії в найближчі 20 років

Boeing не буде продавати літаки росії в найближчі 20 років

У цей час росія мала отримати півтори тисячі повітряних суден

Boeing не буде продавати літаки росії в найближчі 20 років
Boeing

Американська авіабудівна корпорація Boeing не продаватиме літаки росії у найближчі 20 років, пише moscowtimes.eu з посиланням на  Bloomberg

«Для нас це нецільовий ринок», – заявив віце-президент компанії з комерційного маркетингу Даррен Халст.

До 2041 року Boeing планує передати замовникам 41 200 літаків, йдеться в карті поставок. Роком раніше ця цифра була вищою – 43 600.

Більшу частину літаків (1500), що випали з прогнозу, компанія збиралася передати росії.

Boeing також скоротив свої очікування щодо річного зростання пасажиропотоку з 4 до 3,8%.

Деградація планів свідчить, що геополітичні та економічні потрясіння можуть мати довгострокові наслідки для комерційного авіабудування. 

Європейський конкурент Boeing – Airbus – також знизив свій прогноз щодо пасажиропотоку на наступні два десятиліття, пославшись на зростання цін на енергію.

В той же час в авіабудівних корпораціях вважають, що в найближчі 10 років продажі нових літаків будуть стабільними, оскільки авіакомпанії розширюють свої парки, щоб задовольнити попит, що відновлюється, на перевезення після пандемії. 

У прогнозі Boeing йдеться, що до 2031 року експлуатантам буде потрібно 19575 нових літаків. Минулого року називалася цифра в 19330 – стільки лайнерів планувалося поставити замовникам до 2030 року.

Євросоюз та США ввели санкції проти російської авіаційної галузі після початку війни росії в Україні. До кінця березня російські перевізники мали розірвати лізингові контракти і повернути судна власникам. Однак російська влада вирішила не віддавати літаки.

На даний момент за кордоном заарештовано 77 суден, решта залишаються в країні, і авіаперевізники продовжують ними літати. Крім цього, виробники лайнерів заборонили обслуговувати літаки в парках російських авіакомпаній та перестали постачати перевізникам запчастини.

Наразі росіянам недоступні прямі перельоти до більшості країн світу: прямим рейсом можна вирушити лише до 19 держав. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло