ЄЦБ може підвищити ставки вперше за 11 років – CNBC

ЄЦБ може підвищити ставки вперше за 11 років – CNBC

Рішення викликано тим, що життя в регіоні дорожчає

ЄЦБ може підвищити ставки вперше за 11 років – CNBC
Фото: istockphoto.com

Стало відомо, що Європейський центральний банк (ЄЦБ) може підвищити відсоткові ставки вперше за 11 років, оскільки життя в регіоні дорожчає.

Джерело. Про це пише CNBC.

Деталі. Зазначається, що євро піднявся майже до двотижневого максимуму, а прибутковість державних облігацій єврозони підскочила після публікації Reuters. У ній йшлося про те, що ЄЦБ вирішить, чи обрати підвищення на 50 базисних пунктів на відміну від 25 базисних пунктів.

Видання пояснює, що новий інструмент і значне підвищення ставок відбудуться, оскільки ЄЦБ сфокусований на ціновій стабільності – інфляція в єврозоні за червень становила 8,6% у порівнянні з 8,1% у травні. Водночас ціни виробників Німеччини в червні зросли на 32,7% у порівнянні з минулим роком. Утім, є ознаки того, що ситуація може поступово поліпшуватися.

«Хоч президент ЄЦБ Крістін Лагард, імовірно, наголосить на тимчасовому характері рішення через виняткові обставини, у яких опинилася зона євро, вона також наголошує на рішучості ЄЦБ забезпечити цілісність валютного союзу. Тонка грань, яку президент Лагард має пройти також на тлі політичної ситуації в Італії, збільшує ризик «непорозуміння» і непостійних рухів ринку», – прокоментував рішення аналітик Дірк Шумахер.

CNBC пише, що економічні перспективи на цьому етапі «дуже невизначені» на тлі перебоїв з газопостачанням, хоча Європа готується до тривалого припинення роботи «Північного потоку – 1».

«Важливо те, що ЄЦБ, можливо, доведеться продовжувати жорсткішу політику, якщо прискорення зростання зарплат і цін на енергоносії призведе до росту інфляційних очікувань», – сказав аналітик Анатолій Анненков.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що ЄЦБ збирається підвищити відсоткові ставки, адже це може збільшити шанси євро на зміцнення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло