YouTube видалив епізод “Масяні”- “Санкт-Маріубург” через нібито порушення авторських прав
Після “піднятого шуму” через кілька годин мультфільм повернули

Як повідомляє “Настоящее время”, епізод «Масяні» номер 162 «Санкт-Маріубург», який має яскравий антивоєнний зміст, було видалено з YouTube через скаргу невідомого користувача Соболєва на порушення авторських прав.
Він заявив, що нібито без його дозволу було використано його фото Ісаакіївського собору, на основі якого нібито намальовано собор у мультфільмі.
«Суботній ранок почався з неприємності. Такий собі «Соболєв» поскаржився на мій мульт (останній Епізод 162. Санкт-Маріубург) Поскаржився на копірайт, мовляв, картинка Ісакіївського собору змальована з його особистої фотографії”, – написав автор мультфільму “Масяня”, художник Олег Куваєв.
“Хоча там має місце просто передній вид Ісакія, будь-хто, хто його фотографував, може так поскаржитися. Фото є претензія вкрай сумнівна. Хоча фотографії з Інтернету звичайно використовувалися, а як інакше намалювати? Напам'ять? Порушень у цьому немає. Однак YouTube прям настільки злякався якогось там «Соболєва», що мульт просто взагалі видалив! Не заблокував, не тимчасово перекрив доступ... А взагалі ВИДАЛИВ! YouTube, ти що, зовсім здурів?” – написав Куваєв.
“Коротше, рашисти знайшли вихід на ютубців, інакше це не пояснити. Як можна взагалі видалити мульт через такий нікчемний привід?” – зазначає він.
Через три години антивоєнний епізод «Масяні» у YouTube розблокували.
«Мульт повернули! Дякую величезне всім за піднятий шум! Тому так швидко», – написав творець мультсеріалу у Facebook.
Олег Куваєв зобразив у епізоді військове вторгнення Китаю в росію, щоб нібито врятувати жителів росії від фашизму. Сім'ю головної героїні бомби застали у Санкт-Петербурзі. Вони не можуть покинути місто через обстріл і змушені ховатися у підвалах та метро. Всі у родині по черзі гинуть. Хронологію життя та смерті в окупації фіксує син Масяні. Це посилання одночасно до двох щоденників: дев'ятирічного Єгора з Маріуполя та мешканки блокадного Ленінграда Тані Савічевої.
Серія мультфільму широко розійшлася в мережі і викликала бурхливу реакцію користувачів.
Раніше в інтерв'ю “Настоящее время” Куваєв розповів про своє ставлення до війни в Україні та створення останньої серії «Масяні».
«Я не розумію, як можна бути настільки тупим, зомбованим, настільки не вірити своїм очам, не хотіти знати. Бо якщо захочуть знати, вони дізнаються, навіть незважаючи на дебільну фільтрацію в інтернеті у них там. Вона така ж дебільна, як все, що виробляв СРСР і робить зараз, тому що зараз знову СРСР, вони ж про це мріють, фільтрацію їх VPN обходить. Якщо хочуть, люди можуть дізнатися. Це основний феномен сьогодення”, – сказав Куваєв, який виїхав з росії і зараз проживає в Ізраїлі.
“Багато людей справді намагалися щось зробити. Багато людей сидять у в'язниці. Війна має закінчитися. Після цього росіян будемо аналізувати і розуміти, яким чином лікувати це суспільство. Але людяність у них уже зараз треба педалювати: «Згадайте Таню Савичеву! Ви в дитинстві вчили. Пітерці, блокада. Це абсолютно жахливі паралелі”, – зазначив художник.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].