НБУ викупив військові облігації ще на 12,5 млрд грн
Нацбанк залишається найбільшим власником ОВДП

Стало відомо, що Національний банк України (НБУ) викупив військові облігації ще на 12,5 млрд грн.
Джерело. Про це свідчать дані НБУ.
Деталі. Портфель облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) Нацбанку наразі коштує 556,11 млрд грн та налічує 44,54% від загальної кількості всіх облігацій.
Станом на 27 липня у власності НБУ перебувало 43,9% ОВДП вартістю 543,6 млрд грн.
Інші банки володіють 42,17% облігацій на суму 526,8 млрд грн. На третьому місці за розміром портфеля ОВДП перебувають нерезиденти, у власності яких 5,69% облігацій вартістю 71,07 млрд грн. У власності юридичних осіб перебуває 5,19% ОВДП – на 64,75 млрд грн.
За ними фізичні особи, що володіють 2,35% цінних паперів загальною вартістю 29,35 млрд грн. Власниками найменшої кількості облігацій є територіальні громади – на них припадає 0,04% – на 440 млн грн.
Бекграунд. Нагадаємо: 22 липня НБУ викупив військові облігації на 15 млрд грн.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].