Ліван зняв арешт із судна, що перевозило крадене українське зерно

Ліван зняв арешт із судна, що перевозило крадене українське зерно

Країна проігнорувала прохання та докази української сторони

Ліван зняв арешт із судна, що перевозило крадене українське зерно
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Ліван зняв арешт із сирійського судна Laodicea, що перевозило крадене українське зерно.

Джерело. Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

Деталі. Рішення прийняли попри прохання МЗС та докази, що товар незаконно викрадений з території України. Ба більше, Ліван не погодився викупити зерно за пільговою ціною, як пропонувала українська сторона.

МЗС зазначає, що ліванський суд фактично дозволяє судну безперешкодно покинути порт Тріполі з вкраденим українським борошном та ячменем. На цьому тлі українська сторона повторно закликала заарештувати корабель.

«Зазначене рішення фактично заохочує росію до продовження крадіжок на тимчасово окупованому півдні України з почуттям безкарності. Крім того, таким рішенням Ліван фактично підриває власну продовольчу безпеку, відштовхуючи Україну як свого надійного партнера», – йдеться в заяві МЗС.

Бекграунд. Нагадаємо, Laodicea прибуло з Криму до Лівану 27 липня. Арешт наклали 31 липня. Згодом українська сторона надала докази, що вантаж вкрали з України. Попри це уряд України пропонував Лівану купити зерно за нижчою ціною.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло