Реальний прожитковий мінімум в Україні становить 6500 грн – Мінсоцполітики

Реальний прожитковий мінімум в Україні становить 6500 грн – Мінсоцполітики

Цієї суми має вистачити на оплату оренди та комунальних послуг

Реальний прожитковий мінімум в Україні становить 6500 грн – Мінсоцполітики
Фото: istockphoto.com

Що сталося. Реальний прожитковий мінімум в Україні досяг 6500 грн.

Джерело. Про це повідомила міністерка соцполітики Оксана Жолнович.

Деталі. Одній людині має вистачити цих грошей на оренду житла та оплату комунальних послуг, хоча, якщо в домогосподарстві живе більше однієї особи – ця сума буде зменшуватися.

Жолнович додала, що офіційно затверджений прожитковий мінімум у 2,6 раза менший, за реальний. У липні показник становив 2600 грн, а в грудні має підвищитися до 2684 грн.

Наразі уряд працює над наповненням держбюджету, щоб підвищити мінімум у грудні, оскільки такі зміни вже передбачені. У розрахунках Мінсоцполітики враховуватиме поточний рівень інфляції. Згодом результати подадуть до Мінфіну.

Водночас влада не може обіцяти суттєвого підвищення прожиткового мінімуму.

«Є норма, яка передбачає, що держава може забезпечити певний рівень допомоги з урахуванням свого загального матеріального стану. Тобто якщо ти не маєш, то більше не даси, закони математики ніхто не скасовував. Сьогодні у нас війна, і ми не можемо це відкинути, оминути та не враховувати. Всі видатки, які є, максимально спрямовуються насамперед на військові потреби», – пояснила міністерка.

Жолнович додала, що в майбутньому ця проблема потребує реформації. Вона запропонувала відв'язати від показника штрафи, платежі різних ліцензій, пенсії суддів і деяких спеціальних органів. За словами Жолнович, у Верховній Раді вже зареєстровані відповідні проєкти.

Бекграунд. Нагадаємо: Нацбанк прогнозує, що інфляція в Україні сягне 31% до кінця року. На посилення цінового тиску вплинуло, зокрема, фізичне руйнування виробничих потужностей та інфраструктури.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло