Північна Македонія подарувала Україні чотири літаки

Північна Македонія подарувала Україні чотири літаки

Під час конфлікту 2001 року Македонія купила в України Су-25 за 4 млн євро, тепер передає їх безоплатно

Північна Македонія подарувала Україні чотири літаки
Су-25
Фото: wikipedia.org

Що сталося. Чотири військові літаки Су-25, які Північна Македонія купила в України під час конфлікту у 2001 році за 4 млн євро, нещодавно безкоштовно передали Україні.

Джерело. Про це повідомляє північномакедонське видання MKD.

Деталі. «Точні деталі у всіх трьох рішень, їх зміст і пояснення будуть розсекречені та опубліковані прозоро. Ухвалені досі рішення не знижують боєздатність нашої армії», – відповіли виданню у відомстві на запитання, чи правда, що після танків Північна Македонія також передала Україні військові літаки.

У червні в місцевій партії «Левиця» заявили з посиланням на власні джерела, що літаки «Су-25» перевіряють та ремонтують на військовому аеродромі.

«За отриманою інформацією, ремонти здійснюють українські військові інженери, що свідчить про те, що це робиться для їх доставки в Україну як дар із нашого боку для того, щоб вони були готові до використання на фронті», – заявили в партії.

Під час конфлікту в червні 2001 року Македонія купила в України чотири бойові літаки Су-25: три одномісні та один двомісний, призначені для підтримки піхоти. Тоді вони здійснили кілька бойових вильотів.

Навесні 2003 року Міністерство оборони Македонії заявило, що потреби в бойових літаках у складі Збройних сил більше немає, і 2004 року літаки були законсервовані та підготовлені до продажу. У 2011 році відомство знову задумалося про модернізацію «Су-25» за стандартами НАТО, але цю ідею не втілили в життя. 

Бекграунд. Раніше влада Північної Македонії повідомила про безоплатну передачу Україні танків Т-72.

«Йдеться про танки третього покоління, які з розвитком технологій через кілька років стануть неконкурентоспроможними та несумісними з нашими запитами на постачання із західної платформи», – повідомило північномакедонське оборонне відомство.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло