Український офіс Amnesty International виступив із заявою щодо резонансного звіту організації про ЗСУ

Український офіс Amnesty International виступив із заявою щодо резонансного звіту організації про ЗСУ

Українські співробітники AI категорично проти публікації цього звіту та категорично з ним не згодні

Український офіс Amnesty International виступив із заявою щодо резонансного звіту організації про ЗСУ
Вінниця
фото Сергій Супінський

Український офіс Amnesty International відреагував на опубліковану в четвер, 4 липня, доповідь Amnesty International, у якій українських військових критикують за те, що вони «наражають цивільне населення на ризик і порушують право збройного конфлікту діями в населених пунктах», створюючи бази й розміщуючи озброєння в житлових районах, серед іншого в школах і лікарнях, під час оборони від російського агресора.

У четвер на цю справу відреагувала також керівниця українського офісу Amnesty International. У заяві, опублікованій у Twitter, Оксана Покальчук, директорка українського офісу організації, зазначила, що українські співробітники AI категорично проти публікації цього звіту та категорично з ним не згодні.

«Зі свого боку представники і представниці українського офісу зробили все, що могли, аби цей матеріал не було оприлюднено. Коли на наші неодноразові заперечення ми отримали у відповідь безкомпромісне «ні», ми також зробили все, що могли, аби мінімізувати поширення матеріалу. Ми просили в авторів та авторок надіслати нам завчасно всі версії матеріалу (на жаль, цього не відбулось), ми переконали їх попросити офіційний коментар від Міністерства оборони України, але при цьому вони, на жаль, не надали достатньо часу на отримання відповіді та опублікували це дослідження без їхнього коментаря», – розповіла очільниця Amnesty International Ukraine.

Детально ознайомитися із розслідуваннями Amnesty Internatioanal воєнних злочинів від початку повномасштабного вторгнення можна за посиланням.

«Amnesty International займається розслідуванням та документуванням воєнних злочинів під час російсько-української війни. 

З 24 лютого дослідники і дослідниці організації задокументували десятки воєнних злочинів і довели, що вони були скоєні російськими військовими. Зокрема, атака на Маріупольський драматичний театр, напад на житловий будинок та пляжний курорт у Сергіївці, воєнні злочини в Київській області тощо.

Amnesty International передасть задокументовані дані у Міжнародний кримінальний суд, що сприятиме міжнародному правосуддю та притягненню винних до відповідальності», – йдеться в заяві.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло