Бен Воллес: Британія має намір тренувати більше українських військових, ніж планувалося спочатку
До неї доєднаються інструктори з Фінляндії, Швеції, Норвегії, Данії

Що сталося. Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив у четвер, що Британія має намір підготувати більше українських військових, ніж планувалося спочатку.
Джерело. CNN
Деталі. У відповідь на питання, чи зможе Велика Британія підготувати більше ніж 10 000 українських військових до жовтня, як спочатку планувалося, він сказав:
“Я думаю, що зараз ми зобов’язані справді вийти за межі цієї цифри. Ми збираємося навчати більше і довше», – зазначив він.
Виступаючи на прес-конференції в Копенгагені після міжнародної донорської конференції з надання допомоги Україні у її боротьбі з росією, Воллес наголосив на деяких досягненнях конференції.
«Сьогодні вже є підтвердження того, що більше держав підтримають зусилля Великої Британії з навчання українців. Напередодні про це заявила Швеція, яка направляє значну кількість військових тренерів, Норвегія оголосила на сьогоднішньому заході, що вони направлять і своїх, також Данія надсилає 130 інструкторів. Фінляндія надсилає”, – повідомив Воллес.
“Зараз у нас в Англії дуже багато вікінгів. Кілька сотень років тому це не віщувало нічого доброго. Зараз це ніби повторюється. Більша частина навчальної місії, здається, скандинавська”, – пожартував він.
Уоллес також зазначив, що дії міжнародної спільноти щодо допомоги Україні «досі рухаються по висхідній траєкторії».
«Втоми від дій немає. Ми почали з основної ручної зброї та дебатів про те, чи буде навчання українців провокацією. Через шість місяців ми обговорюємо, скільки гелікоптерів надала міжнародна спільнота, скільки літаків надала міжнародна спільнота, скільки GMLRS і HIMARS. Якщо судити про нас по наших діях, то апетит йде вгору, а не вниз», – сказав він.
Виступаючи на тій же прес-конференції, міністр оборони України Олексій Резніков зазначив, що важливо зробити постійну підтримку України «сталою», оскільки склади і сховища «не є нескінченними в кожній країні».
«Тому нам потрібно спілкуватися... Треба інвестувати гроші у виробництво, наприклад, у Словаччині, Чехії, Латвії чи Литві, щоб розширити їхні потужності», – сказав він.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].