У Німеччині масово скорочується промислове виробництво через його залежність від російського газу

У Німеччині масово скорочується промислове виробництво через його залежність від російського газу

МВФ очікує від Німеччини найгірших економічних показників серед країн «великої сімки»

У Німеччині масово скорочується промислове виробництво через його залежність від російського газу
Фото: Getty Images

Гострий дефіцит газу на німецькому ринку може призвести до різкого скорочення виробництва, деіндустріалізації економіки та перехід компаній на ринки, де виробництво не буде таким дорогим.

Джерело. Про це пише The Insider з посиланням на агентство Bloomberg, що поспілкувалося з німецьким бізнесом, який вже змушений реагувати на різке зростання цін на енергоносії.

Від енергокризи постраждала вся економіка Німеччини, проте найбільше – автомобільна та хімічна галузі, для яких зростання цін на електроенергію стає основною перешкодою для розвитку та підтримки бізнесу.

Агентство зазначає, що за два місяці ціни на електроенергію для підприємств зросли вдвічі, мегават-година обходиться бізнесу в 540 євро, хоча ще два роки тому – лише в 40 євро.

«Енергетична інфляція тут набагато драматичніша, ніж деінде. Я побоююся поступової деіндустріалізації німецької економіки», – заявив гендиректор BIW Isolierstoffe GmbH Ральф Стоффел.

Агентство зазначає, що проблеми викликані різким скороченням поставок газу з росії, який використовувався для вироблення енергії на електростанціях, а бізнесом – у виробництві. Тепер уряд готується до безпрецедентного скорочення споживання, в рамках якого бізнесу доведеться адаптуватися до суворих реалій зростання цін і дефіциту енергії, а домогосподарствам – до жорсткої економії.

Влада допомагає простим німцям пережити енергетичну кризу, проте бізнес залишається з проблемою віч-на-віч.

Багато підприємств розглядають різні варіанти виживання: від підвищення цін на продукцію до переїзду виробництва в іншу країну або взагалі закриття бізнесу.

Маттіас Рух, представник одного з найбільших виробників хімічної продукції у світі Evonik Industries AG, розповів, що компанія перевела близько 40% свого споживання газу на інше паливо, зокрема на вугілля.

Дані консалтингової компанії Oxford Economics свідчать, що хімічна промисловість Німеччини перебуває у кризі, виробництво впало на 8%.

МВФ очікує від Німеччини найгірших економічних показників серед країн «великої сімки».

BMW має намір скоротити використання газу у своїх виробництвах у Німеччині та Австрії та більше використовувати місцеві потужності з виробництва електроенергії.

Delkeskamp Verpackungswerke зізналася, що через зростання цін на енергію буде змушена закрити свій завод, що призведе до звільнень.

Нова енергетична криза в Європі значно змінить «економічний ландшафт континенту», кажуть експерти.

Дефіцит газу в Європі спричинив різке зростання вартості електроенергії, ціни на газ зросли до багатомісячних максимумів і перевищили $2600 за тисячу кубометрів. Росія скоротила поставки газу до мінімуму.

Джерела стверджують, що росія навмисно використовує газ як інструмент тиску на ЄС за підтримку України у війні.

Бекграунд. Між тим стало відомо, що «Газпром» знову тимчасово зупинив постачання газу в Європу по трубопроводу «Північний потік-1». Газ перекрили на 3 дні нібито у зв'язку з технічним обслуговуванням.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло