У росії залишилося менше половини ракет на зразок “Калібр”, “Іскандер” і “Кінджал” — Скібіцький
Високоточна зброя в них уже на межі, вважає представник ГУР

В росії залишилося менше половини високоточних ракет, заявив офіційний представник Головного управління розвідки (ГУР) міністерства оборони України Вадим Скібіцький.
«За нашими підрахунками, у них залишилося не більше 45 відсотків тих ракет, які були до початку війни», – сказав він в інтерв'ю агентству «РБК Україна «.
Деталі. За словами Скібіцького, особливо складна ситуація склалася з «Іскандерами» та «Калібрами» – їх залишилося приблизно 20% від початкового запасу.
“Складна ситуація з тими ж «Калібрами», це досить ефективна ракета, але їхня кількість не така велика. Через те вони використовують ці X-22 та С-300 в наземному варіанті. Але ці запаси вичерпуються. Високоточна зброя в них уже на межі. За всіма нормативними документами вони повинні мати 30% резерву, а його за деякими видами ракет уже майже немає. Наприклад, за тими ж «Іскандерами», – вказав він.
В умовах дефіциту російська армія активніше використовує ракети «Ураган» та «Смерч», вони дозволяють здійснювати обстріл на короткій дистанцій, на 70-80, максимум до 100 кілометрів.
«Ми бачимо, що противник саме інтенсивно обстрілює цими системами Миколаїв, Запорізьку область, Харків. Цими системами вони намагатимуться зруйнувати нашу інфраструктуру, об'єкти тепломережі, бойові порядки», – попередив Вадим Скібіцький.
“Кінджалів” залишилося мало, 30-40 штук, констатував він.
“Це ті зразки, які першими надійшли на озброєння. Вони не пішли в масове виробництво. Вони їх застосовували, це ефективна зброя, але вона використовується для демонстрації сили як для нас, так і для наших партнерів. В тому числі для США та Китаю, показуючи, що вони мають гіперзвукове озброєння”, – стверджує Скібіцький.
Також він попередив про розміщення росіянами на території Білорусі ЗРК C-400, С-300.
“мета розміщення цих ЗРК – це нанесення ударів по наземних цілях, вони мають ракети, переобладнані в вид «земля – земля». Їхня точність низька, але вони можуть наносити ураження особовому складу, цивільному населенню. Бойова частина цих ракет містить орієнтовно 6 тисяч маленьких осколків, вони розлітаються і це загроза будь-якому об'єкту на їхньому шляху”, – зазначив Скібіцький.
Бекграунд. Напередодні повідомлялося, що Іран передав росії сотні бойових безпілотників, а росія натомість пообіцяла надати Ірану винищувачі.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].