Siemens: для усунення несправності в турбіні не треба було зупиняти “Північний потік”

Siemens: для усунення несправності в турбіні не треба було зупиняти “Північний потік”

В ЄС кажуть, що підготувалися до російського газового шантажу

Siemens: для усунення несправності в турбіні не треба було зупиняти “Північний потік”
Фото: Siemens

Високопосадовець ЄС заявив, що Євросоюз добре підготовлений до екстремального варіанту маніпулювання москвою поставками газу як знаряддям війни.

Європейський комісар з економіки Паоло Джентілоні заявив про це після того, як «Північний потік-1» усупереч очікуванням не відновив роботу в ніч проти суботи.

Джерело. ВВС

Деталі. Російська сторона стверджує, що запустити газотурбінний двигун не дозволив витік мастила. Виробник турбіни Siemens стверджує, що для усунення витоку зупиняти двигун не треба.

Країни ЄС, передбачаючи проблеми з постачанням, останні місяці були зайняті нарощуванням запасів газу всіма можливими способами.

Експерт з енергетики агентства Bloomberg Вілл Кеннеді каже, що хоча ці зусилля виправдані, їх все ще може бути недостатньо:

«Небезпека в тому, що коли ми підійдемо до другої половини зими без газу або з невеликим надходженням газу з росії, Європі буде дуже важко задовольнити весь свій попит.

Екстрені переговори міністрів енергетики ЄС заплановані на найближчу п'ятницю, Євросоюз шукає способів заспокоїти нестійкий ринок та захистити людей від найвищих цін.

Бекграунд. Раніше стало відомо, що трубопровід «Північний потік», яким до Європи йдуть поставки російського газу, не відновить роботу у призначений день, тому що росіяни нібито знайшли технічну несправність – витік мастила.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло