В Україні починається нова хвиля COVID-19

В Україні починається нова хвиля COVID-19

Лікарі зафіксували понад 11 000 хворих на коронавірус за тиждень

В Україні починається нова хвиля COVID-19
Фото: istockphoto.com

Що сталося. В Україні починається нова сезонна хвиля COVID-19.

Джерело. Про це в інтерв'ю «Укрінформу» повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Деталі. Про початок хвилі каже зростання хворих на коронавірус – ще минулого тижня їх зафіксували 9100 осіб, а тепер показник зріс до 11 500 пацієнтів.

«Це очікувано, вже третій рік поспіль у вересні відбувається підвищення рівня захворюваності на COVID-19, і спадати він почне в березні – квітні, а може, і на початку травня», – пояснив Кузін.

Лікар наголошує на тому, що ключовим показником зараз є кількість госпіталізованих хворих – раніше їх було не більше 1000 щотижня. Тиждень тому показник збільшився до рівня 2600 пацієнтів, а зараз підскочив до 3100 осіб.

Кузін додав, що разом із кількістю захворювань та госпіталізацій зростає й кількість тестувань на Covid. Щотижня показник збільшується на 10-15%. Ще минулого тижня лікарі зробили 56 500 тестів, а вже цього тижня 62 000 громадян прийшли перевіритися на коронавірус. Здебільшого обирають швидкі тести на рівні первинної ланки медичної допомоги.

За словами головного держсанлікаря, держава має в наявності 1,3 млн систем полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), що допомагають визначити наявність вірусу. Така ж сама кількість є в резерві. За оцінкою Кузіна, цього має вистачити до кінця 2023 року.

Щодо швидких тестів, їх у наявності 1,7 млн штук. Цього має бути достатньо до кінця 2022 року. Наразі Україна отримує цей вид тестів як гуманітарну допомогу та закуповує їх за грантові кошти.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що держава продовжує нагляд за штамами коронавірусу, що циркулюють територією України. З 24 лютого станом на 18 травня, в Україні провели 750 досліджень на цю тему.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло