Росія звинуватила Туреччину в крадіжці археологічних цінностей із Сирії

Росія звинуватила Туреччину в крадіжці археологічних цінностей із Сирії

Туреччина натомість планує в східній країні “спеціальну військову операцію”

Росія звинуватила Туреччину в крадіжці археологічних цінностей із Сирії
Фото: ПВК Вагнера

У підконтрольних Туреччині північних територіях Сирії ведуться незаконні археологічні розкопки, стверджує російське Міноборони. Як зазначається у брифінгу Центру з примирення ворогуючих сторін, бойовики збройних формувань добувають цінності та артефакти в районі міста Африн, після чого відправляють їх у Туреччину для перепродажу на чорному ринку.

Джерело. Про це пише The Moscow Times.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

Деталі. «Роботи проводяться з використанням важкої будівельної техніки та вибухових речовин, що завдає серйозних збитків об'єктам культурної спадщини Сирії», – стверджують російські військові.

Протягом усієї громадянської війни в Сирії сторони звинувачують одна одну в незаконному видобуванні старожитностей. Так, у 2016 році газета The Telegraph писала про мародерів, які грабували стародавнє місто Пальміру, на той час окуповану терористами ІДІЛ.

Після того, як Пальміру відбили російські війська, розграбування культурних пам'яток не припинилося. Ті самі «чорні копачі» підкупили кількох російських військових, щоб ті заплющили очі на контрабанду старожитностей, пише видання. Предмети культурної спадщини Пальміри перевозили через Туреччину та Ліван, а потім продавали на чорному ринку.

2020 року Туреччина звинуватила французьких археологів, які вели розкопки в провінції Дейр-ез-Зор на сході Сирії, у незаконному вивезенні історичних реліквій. Робота спеціалістів велася під наглядом курдських повстанців, стверджували в Анкарі.

Через рік у незаконних розкопках звинуватили вже турецький режим і озброєні угрупування, які користуються його заступництвом. Як стверджувало сирійське агентство Sana, вони вели незаконні розкопки поблизу міста Рас Аль-Айн. Знахідки переправляли контрабандою на територію Туреччини.

При цьому в країні також продовжуються офіційні археологічні роботи, схвалені владою країни. Так, 5 вересня італійські археологи відновили розкопки стародавнього семітського міста-держави Ебли. Місто було виявлено італійським археологом Паоло Матіа у 1964 році. Через ситуацію в країні роботи тут припинилися в 2010 році. Чотири роки по тому це місце захопили терористи «Аль-Каїди». Наприкінці 2019 року сирійський уряд повернув контроль над цим районом, а співробітники Головного управління старожитностей та музеїв (DGAM) зафіксували руйнування, залишені бойовиками.

Звинувачення москви пролунали на тлі оголошення планів Анкари розпочати “спеціальну військову операцію” в північних регіонах Сирії.

Вперше про неї заявив Реджеп Тайіп Ердоган 1 червня. Він уточнив, що операція буде націлена проти членів Робочої партії Курдистану (РПК) та «Сил народної самооборони» (СНР), які в Туреччині визнані терористичними організаціями. Про конкретну дату її початку Ердоган не сказав.

У відповідь на заяви Ердогану президент Сирії Башар аль-Асад пригрозив Туреччині великомасштабною війною. «Будемо протистояти турецькій окупації… Це буде народний опір», – цитує президента арабське видання Enab Baladi.

Бекграунд. У серпні повідомлялося, що російське судно з вкраденим українським зерном прибуло в Сирію – так путін підтримує режим Башара Асада.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло