Мінекономіки прогнозує уповільнення темпів падіння ВВП
Сьогодні є підстави для стриманого оптимізму, як стверджує міністр економіки

Що сталося. За прогнозами Мінекономіки у 2022 році очікується уповільнення падіння темпів ВВП до 33,2%, що підтверджується тенденціями, які спостерігалися в другому кварталі та серпні поточного року.
Джерело. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки.
Деталі. Держстат 8 серпня оприлюднив дані, згідно з якими зниження ВВП в II кварталі 2022 року становило 37,2% (порівняно з II кварталом торік), що менше за попередні оцінки Мінекономіки (40,6%). У серпні, за даними Мінекономіки, показник валового внутрішнього продукту нижче торішнього орієнтовно на 35%.
«Тобто, темпи падіння ВВП сповільнюються», – зазначили у профільному відомстві.
На макропоказники серпня позитивно вплинули часткове розблокування зернового експорту з портів Великої Одеси до країн ЄС, а також пришвидшення темпів та обсягів збору зернових на підконтрольній Україні території. Станом на кінець серпня було зібрано 25,3 млн тонн урожаю.
Перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки України Юлія Свириденко зазначила, що Україна в надскладних умовах воєнного часу зміцнює економіку. В майбутньому, за її словами, темпи відновлення залежатимуть від ситуації на фронті, масштабів та швидкості отримання донорської допомоги, доступності портів для експорту, повернення українців з-за кордону та зростання продуктивності праці.
«Сьогодні є підстави для стриманого оптимізму. За підсумком 2022 року розраховуємо на уповільнення падіння ВВП до 33,2%. При формуванні державного бюджету на 2023 рік будемо виходити з консервативного сценарію розвитку подій, що дозволить державі знизити бюджетні ризики й повною мірою виконати усі свої зобов’язання перед громадянами», – сказала Свириденко.
У Мінекономіки зауважили, що налагодження логістичних ланцюгів імпорту нафтопродуктів та диверсифікація постачальників стабілізували ціни на пальне, що знизило інфляційний тиск на економіку на тлі падіння зовнішніх цін, особливо на енергоносії та продовольство.
Бекграунд. Раніше радник президента Олег Устенко пояснив для Mind, що дефіцит держбюджету збільшується не через проблеми в економічній політиці держави, а через війну рф.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].