Зеленський висловив співчуття від імені українського народу через смерть королеви Єлизавети

Зеленський висловив співчуття від імені українського народу через смерть королеви Єлизавети

Це “скеля, на якій була побудована сучасна Велика Британія”, зазначила Ліз Трасс

This text is also available in English
Зеленський висловив співчуття від імені українського народу через смерть королеви Єлизавети
Люди зібралися біля Букінгемського палацу через звістку про смерть Королеви Єлизавети
фото Reuters

Президент України Володимир Зеленський висловив співчуття від імені українського народу у зв'язку зі смертю британської королеви Єлизавети II.

“З глибоким сумом дізналися про смерть Її Величності Королеви Єлизавети II. Від імені українського народу висловлюємо щирі співчуття королівській родині, всьому Сполученому Королівству та країнам Співдружності у зв’язку з цією непоправною втратою. Наші думки й молитви з вами”, – написав він у соцмережі.

Прем'єр-міністр Британії Ліз Трасс виступила біля своєї резиденції на Даунінг-стріт.

Вона сказала, що «ми всі спустошені новиною про смерть королеви, яка стала великим шоком для нації та світу».

Вона описує королеву як «скелю, на якій була побудована сучасна Велика Британія», додаючи: «Британія стала великою країною, якою вона є сьогодні, завдяки їй».

Трасс наголосила, що королева була особистим натхненням для неї, а також для багатьох британців.

«Її відданість обов’язку є прикладом для всіх нас».

Міністри Шотландії та Вельсу висловили глибоке співчуття королівській родині. Перший міністр Шотландії Нікола Стерджен написала у Твіттері:

“Смерть Її Величності королеви Єлизавети – дуже сумний момент для Великої Британії, Співдружності та всього світу. Її життя було наповнене винятковою самовідданістю та служінням. Від імені народу Шотландії я висловлюю найглибші співчуття королю та королівській родині», – написала Нікола Стерджен.

Перший міністр Уельсу Марк Дрейкфорд сказав, що йому «неймовірно сумно» почути про смерть королеви.

“Як наш монарх, який правив найдовше, вона твердо дотримувалася цінностей та традицій британської монархії. Від імені народу Уельсу я висловлюю наші глибокі співчуття сім'ї Її Величності у цей сумний час”, – написав Марк Дрейкфорд.

“Це найсумніший день для нашої країни, – написав екс-премєр-міністр Борис Джонсон. – Серце кожного з нас заболіло через новину про смерть нашої Королеви, це глибоке і особисте почуття втрати, сильніше, ніж, напевно, ми очікували.

У ці перші похмурі моменти після новини, я знаю, що мільйони і мільйони людей облишили на якийсь час ті справи, які вони робили, щоб подумати про Королеву Єлизавету, про її яскраве променисте світло, яке тепер згасло.

Вона здавалася такою чудовою і непідвладною часу, що, я боюся, ми зрештою, як діти малі, повірили, що вона – назавжди.

Хвилі горя котяться по світу – від Балморала, де наші думки з королівською родиною, і поширються далеко за межі нашої країни і всіх країн Співдружності, які вона так любила і які любили її у відповідь”.

Бекграунд. Як стало відомо увечері 8 вересня, королева Єлизавета II, яка правила найдовше монархів в історії Великої Британії, померла у віці 96 років.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло