росія після зупинки «Північного потоку» відправляє на експорт втричі менше газу, ніж рік тому

росія після зупинки «Північного потоку» відправляє на експорт втричі менше газу, ніж рік тому

Санкції серйозно впливають на ключову російську компанію

росія після зупинки «Північного потоку» відправляє на експорт втричі менше газу, ніж рік тому
Фото: Shutterstock

У першу половину вересня «Газпром» видобував 12,7 млрд. кубометрів газу, а експортував до країн далекого зарубіжжя – 2,6 млрд. кубометрів, випливає з даних, опублікованих компанією. Це на 38% та 64% менше, ніж роком раніше. Тоді за початок вересня «Газпром» видобував 20,5 млрд. кубометрів газу, а експортував – 7,3 млрд. Ці цифри свідчать про те, як санкції та спроби використати компанію для тиску на Захід впливають на «Газпром».

Джерело. “Агентство

Деталі: Цього року через теплу зиму експорт «Газпрому» до країн далекого зарубіжжя з самого початку року був суттєво нижчим, ніж роком раніше. До звичайних значень цифри почали повертатися лише у березні (15,3 млрд. кубометрів проти 18,2 роком раніше).

Проте вже з квітня попит на російський газ у західних країнах знову почав падати, а у червні зменшився вдвічі – 7,9 млрд у 2022 році проти 15,7 млрд у 2021 році.

У липні експорт у західні країни впав уже майже втричі і склав 6,4 млрд кубометрів порівняно з 15,4 млрд роком раніше – місячне падіння збільшилось до 34%

Цифри за підсумками перших тижнів вересня показали, що восени зниження видобутку прискорилося.

Бекграунд. У серпні “Північний потік 1” працював тільки на 20% від максимальної потужності, а у вересні був зупинений повністю. Компанія пояснювала це проблемою з ремонтом та техобслуговуванням турбіни Siemens. У Європі вважають це газовим шантажем, спрямованим на те, щоб змусити країни ЄС відмовитись від підтримки України.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло