Bloomberg: російський Мінфін оцінив втрати фінансового сектору від санкцій у «сотні мільярдів» доларів

Bloomberg: російський Мінфін оцінив втрати фінансового сектору від санкцій у «сотні мільярдів» доларів

Під санкціями перебуває 80% банківської системи, яка відрізана від SWIFT, потрібного обладнання та ПЗ

Bloomberg: російський Мінфін оцінив втрати фінансового сектору від санкцій у «сотні мільярдів» доларів
Фото: Shutterstock

Російський фінансовий сектор через санкції зазнав лише прямих збитків на «сотні мільярдів» доларів. Про це йдеться у презентації Мінфіну, з якою ознайомився Bloomberg. Документ відомство представило на закритій урядовій нараді 30 серпня, його справжність підтвердили учасники зустрічі.

Джерело. Bloomberg

Деталі. Оцінка Мінфіну включає втрати фондового ринку, банківського та фінансового секторів. Згідно з документом, сума заморожених міжнародних резервів ЦБ – $300 млрд, заморожених євробондів – 4,6 трлн рублів. Ще 563 млрд рублів – заморожені роздрібні активи та активи в депозитаріях.

Через санкції капіталізація фондового ринку впала на 40%, банківський капітал – на 10%. Повної суми збитків від санкцій Мінфін рф не наводить.

Також відомство підрахувало інші наслідки для фінансової інфраструктури: 80% активів банківського сектору під санкціями, також він відрізаний від SWIFT та втратив доступ до необхідного обладнання та програмного забезпечення. А такі інструменти, як хеджування, єврооблігації та первинне публічне розміщення акцій практично зникли.

5 вересня Bloomberg розповів про інший звіт, поданий на цій же нараді – у ньому йдеться про вплив санкцій на економіку та розглядаються сценарії скорочення економічного сектору.

Згідно з двома із трьох прогнозних сценаріїв, економічний спад прискориться в 2023 році. А на рівень 2021 року економіка повернеться лише наприкінці десятиліття чи пізніше.

Бекграунд. Нагадаємо, Bloomberg писав, що росію чекає «глибока і тривала рецесія», а повне припинення постачання газу до Європи може коштувати $6,6 млрд на рік.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло