росію чекає «глибока і тривала рецесія» – Bloomberg

росію чекає «глибока і тривала рецесія» – Bloomberg

Експерти вважають, що економіка країни повернеться на довоєнний рівень лише наприкінці десятиліття чи пізніше

росію чекає 	«глибока і тривала рецесія» – Bloomberg
Фото: brookings.edu

Що сталося. Уряд рф повідомив у внутрішньому конфіденційному звіті, що росію чекає  «глибока і тривала рецесія».

Джерело. Про це передає Bloomberg з посиланням на приватний документ.

Деталі. Зазначається, що звіт є результатом багатомісячної роботи офіційних осіб та експертів, які намагалися оцінити справжній вплив економічної ізоляції росії через вторгнення в Україну.

За їхніми даними, документ зображає «набагато жахливішу картину, ніж чиновники рф у своїх оптимістичних публічних заявах». 

«У ключових секторах економіки спостерігається різке падіння виробництва, витік професійних кадрів за кордон. Два з трьох представлених у звіті сценаріїв показують, що економіка повернеться на довоєнний рівень лише наприкінці десятиліття чи пізніше. Всі сценарії передбачають посилення тиску санкцій, і до них, мабуть, приєднається дедалі більше країн», – йдеться в повідомленні.

За даними звіту, до 200 000 ІТ-фахівців можуть покинути країну до 2025 року. Крім того, повне припинення постачання газу до Європи може коштувати $6,6 млрд на рік у вигляді недоотриманих податкових надходжень.

Зазначається, що 99% виробництва птиці й 30% виробництва молочної худоби залежать від імпорту, 95% пасажиропотоку припадає на літаки іноземного виробництва, а в машинобудуванні лише 30% верстатів російського виробництва.

Також через обмеження на SIM-карти до 2025 року їх може не вистачити в росії, а до кінця 2022 року телекомунікаційний сектор країни може відстати від світових лідерів на п'ять років.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло