У Сі Цзіньпіна виникли питання до путіна щодо поразок російської армії в Україні

У Сі Цзіньпіна виникли питання до путіна щодо поразок російської армії в Україні

Затягування війни ставить Китай у невигідне становище

У Сі Цзіньпіна виникли питання до путіна щодо поразок російської армії в Україні
фото Shutterstock

У керівництва Китаю виникли «питання» до президента росії владіміра путіна, який кинув армію на затяжну і безперспективну війну, що триває сьомий місяць.

Джерело. Про це пише The Moscow Times.

Деталі. Про «питання» та «стурбованість» Пекіна у зв'язку з війною в четвер повідомив сам путін, який зустрівся з головою КНР Сі Цзіньпіном у рамках саміту у Самарканді.

Путін відзначив «збалансовану позицію Китаю» щодо української кризи, заявив про «незмінну дружбу» та «стратегічне партнерство» двох країн.

«Розуміємо ваші питання та стурбованість» у зв'язку з українською кризою, заявив путін, додавши, що готовий «докладно роз'яснити» позицію росії.

Сі Цзіньпін зі свого боку відповів російському президенту обіцянкою «підтримки» в сферах, які відповідають інтересам Китаю. Китай готовий «розширювати практичну співпрацю у таких сферах, як торгівля, сільське господарство, комунікації», сказав він.

Але, незважаючи на очевидне зближення, у відносинах Китаю та росії зростає напруженість, вважає Алі Вайн, старший науковий співробітник Eurasia Group.

За його словами, китайське керівництво вважало, що російське вторгнення в Україну буде або обмеженим за масштабом, або у разі повномасштабної війни призведе до швидкої капітуляції Києва буквально за кілька днів. Але російська армія спочатку загрузла у спробах захопити територію Донбасу, а у вересні зазнала великої поразки у Харківській області, за тиждень залишивши 8 000 кв. км. території.

«Якби війна була відносно безкровною і короткою за часом, Захід не мав би часу мобілізувати відповідь. Очевидно, що цей план не реалізувався, кампанія зайшла в глухий кут, і з'являються ознаки перелому на користь України. Не думаю, що Китай очікував, що так станеться», – каже Вайн.

За кілька днів до початку вторгнення Сі Цзінпін зустрічався з путіним і тоді пообіцяв йому всіляку підтримку і економічну співпрацю.

Таким чином, репутаційні ризики через підтримку кремля для Китаю зростають, каже експерт.

Щодо росії, то для неї зближення з КНР – це «стратегічний прорахунок», який прирікає її на роль постачальника дешевої сировини, упевнений експерт.

Бекграунд. Нагадаємо, раніше російський мінфін повідомив, що Китай не дав росії грошей.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло