У Сі Цзіньпіна виникли питання до путіна щодо поразок російської армії в Україні
Затягування війни ставить Китай у невигідне становище

У керівництва Китаю виникли «питання» до президента росії владіміра путіна, який кинув армію на затяжну і безперспективну війну, що триває сьомий місяць.
Джерело. Про це пише The Moscow Times.
Деталі. Про «питання» та «стурбованість» Пекіна у зв'язку з війною в четвер повідомив сам путін, який зустрівся з головою КНР Сі Цзіньпіном у рамках саміту у Самарканді.
Путін відзначив «збалансовану позицію Китаю» щодо української кризи, заявив про «незмінну дружбу» та «стратегічне партнерство» двох країн.
«Розуміємо ваші питання та стурбованість» у зв'язку з українською кризою, заявив путін, додавши, що готовий «докладно роз'яснити» позицію росії.
Сі Цзіньпін зі свого боку відповів російському президенту обіцянкою «підтримки» в сферах, які відповідають інтересам Китаю. Китай готовий «розширювати практичну співпрацю у таких сферах, як торгівля, сільське господарство, комунікації», сказав він.
Але, незважаючи на очевидне зближення, у відносинах Китаю та росії зростає напруженість, вважає Алі Вайн, старший науковий співробітник Eurasia Group.
За його словами, китайське керівництво вважало, що російське вторгнення в Україну буде або обмеженим за масштабом, або у разі повномасштабної війни призведе до швидкої капітуляції Києва буквально за кілька днів. Але російська армія спочатку загрузла у спробах захопити територію Донбасу, а у вересні зазнала великої поразки у Харківській області, за тиждень залишивши 8 000 кв. км. території.
«Якби війна була відносно безкровною і короткою за часом, Захід не мав би часу мобілізувати відповідь. Очевидно, що цей план не реалізувався, кампанія зайшла в глухий кут, і з'являються ознаки перелому на користь України. Не думаю, що Китай очікував, що так станеться», – каже Вайн.
За кілька днів до початку вторгнення Сі Цзінпін зустрічався з путіним і тоді пообіцяв йому всіляку підтримку і економічну співпрацю.
Таким чином, репутаційні ризики через підтримку кремля для Китаю зростають, каже експерт.
Щодо росії, то для неї зближення з КНР – це «стратегічний прорахунок», який прирікає її на роль постачальника дешевої сировини, упевнений експерт.
Бекграунд. Нагадаємо, раніше російський мінфін повідомив, що Китай не дав росії грошей.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].