У росії вперше пригрозили в’язницею блогерці за використання Instagram

У росії вперше пригрозили в’язницею блогерці за використання Instagram

Хоча дівчина зовсім не пише про політику, її дії кваліфікували як “участь в екстремістській організації”

У росії вперше пригрозили в’язницею блогерці за використання Instagram
фото Shutterstock

В росії поліція та прокуратура винесли «застереження про неприпустимість порушення закону» fashion-блогерці Вероніці Логіновій за використання Facebook та Instagram. Про це вона повідомила правозахисній організації «Роскомсвобода».

Джерело: The Insider

Деталі. Логінова розповіла, що додому до її батьків прийшла поліція. Сама блогерка знаходиться не в росії.

Вероніка надала «Роскомсвободі» копію застереження від прокуратури. У документі йдеться, що «вчинення дій із залучення користувачів у Facebook та Instagram, а також розміщення там матеріалів, у тому числі рекламних, можуть розглядатися як форма участі у діяльності екстремістської організації та схиляння до участі у ній». А за «схилення до участі» у «діяльності екстремістської організації» передбачено реальні тюремні терміни.

За словами голови юридичної практики «Роскомсвободи» Саркіса Дарбіняна, це перший випадок переслідування громадянина рф на підставі просто використання Instagram.

«Це, звичайно, зовсім не те, що обіцяли прокурори під час визнання Instagram та Facebook екстремістськими, коли заявляли, що кінцевих користувачів це рішення не торкнеться. А тепер виявляється, що цілком торкнеться. Адже прокурор попереджає, що за вербування блогеру загрожує від 4 до 8 років ув'язнення, а за безпосередню участь у діяльності такої організації загрожує ще від 2 до 6 років”, – прокоментував він.

Вероніка Логінова у своїх блогах на YouTube та Instagram розповідає про моду, психологію та створення бізнесу. Про політику вона не пише.

Бекграунд. У березні російський суд визнав компанію Meta (володіє соцмережами Facebook та Instagram) екстремістською організацією та заборонив її діяльність у росії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло