В Ірані третій день тривають протести через смерть дівчини, вбитої поліцією за відсутність хіджабу (ВІДЕО)

В Ірані третій день тривають протести через смерть дівчини, вбитої поліцією за відсутність хіджабу (ВІДЕО)

Протестувальники закликають до повалення правлячого уряду

В Ірані третій день тривають протести через смерть дівчини, вбитої поліцією за відсутність хіджабу (ВІДЕО)
theins.ru

В Ірані третій день тривають протести після смерті 22-річної Махси Аміні, яка померла в лікарні 16 вересня, через три дні після того, як її заарештувала і, як повідомляється, побила «поліція моралі» у Тегерані.

Джерело. Про це пише The Guardian.

Спочатку демонстранти зібралися біля лікарні Касра у Тегерані, де померла Аміні. Поліція застосувала проти протестувальників перцеві балончики, дехто був заарештований.

Потім тіло Аміні доставили до її рідної провінції Курдистан для поховання, похорон пройшов вранці 17 вересня.

«Органи безпеки змусили сім'ю Аміні провести похорон без будь-якої церемонії, щоб запобігти можливим протестам», – розповів виданню курдський правозахисник Сома Ростамі.

Попри це сотні людей зібралися на похорон у Саккезі, рідному місті Аміні. Деякі з тих, хто зібрався, вигукували «смерть диктатору» та інші антиурядові гасла.

Курдські організації закликали до загального страйку в усьому Курдистані. Протестувальники зривають плакати лідерів Ірану. Поліція застосовує вогнепальну зброю.

У соцмережах поширилися відеоролики, на яких протестувальники в Саккезі зривають плакати лідера Ірану аятоли Хаменеї.

13 вересня в Тегерані Аміні заарештувала «поліція моралі» за нібито порушення суворого закону країни про носіння хіджабу. Її сім'ї сказали, що її випустять із поліцейської дільниці після «сеансу перевиховання».

Свідки повідомили, що Аміні побили у фургоні для затриманих. Між затриманням та лікарнею минуло дві години. Лікарі діагностували у Аміні інсульт та серцевий напад, її нирки відмовили і дівчина впала в кому. Через три дні вона померла.

Аміні була правозахисницею, яка боролася за права жінок.

Сама тегеранська поліція стверджує, що в Аміні раптово виникли проблеми із серцем. Проте родичі активістки спростовують їхні слова і кажуть, що дівчина була повністю здорова і не страждала на жодні серцеві захворювання.

Після вбивства Аміні на вулиці Ірану вийшли сотні дівчат, знявши хіджаби на знак протесту проти свавілля.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло