Морально й політично росія вже програла війну – Боррель

Морально й політично росія вже програла війну – Боррель

Водночас світова безпека перебуває під загрозою, вважає голова європейської дипломатії

Морально й політично росія вже програла війну – Боррель
Фото: Josep Borrell Fontelles / Twitter

Що сталося. Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що морально й політично росія вже програла війну в Україні.

Джерело. Про це йдеться на сайті дипломатичної служби ЄС.

Деталі. «Морально й політично росія вже програла війну. І дедалі частіше програє й на полі бою. Україна переможе», – сказав Боррель.

За його словами, світова безпека наразі під загрозою. 

«Глобальні лідери, які зібралися цього тижня в ООН у Нью-Йорку, повинні надіслати чіткий і єдиний сигнал про те, що використання зброї масового враження є неприйнятним за будь-яких обставин. Мене підбадьорюють численні заяви, які я почув тут сьогодні щодо цього питання», – заявив Боррель.

Голова європейської дипломатії вважає, що путіну не вдасться залякати Україну та її партнерів.

«Це зазнавало невдачі в минулому, і воно зазнає невдачі знову, як і всі загарбницькі війни. Але скільки ще чоловіків, жінок і дітей має померти, перш ніж російський президент вирішить заглушити свою зброю?» – сказав Боррель.

Він додав, що ця війна «є трагедією у всьому». Зокрема, росія втягує світ в економічну рецесію та глобальну продовольчу кризу. 

Боррель нагадав, що ЄС намагається протистояти цим наслідкам, виділяючи понад 7,7 млрд євро до 2024 року для підтримки глобальної продовольчої безпеки.

Також голова дипломатії зауважив, що російські окупанти мають понести відповідальність за свої злочини, масові вбивства, руйнування, зґвалтування та вимушену міграцію громадян України, і пообіцяв, що Європейський Союз зробить усе можливе для забезпечення справедливості.

Бекграунд. Нагадаємо, що країни ЄС домовилися посилити антиросійські санкції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло