НБУ призначив Ірину Сіренко очільницею Департаменту нагляду за ринком небанківських фінпослуг

НБУ призначив Ірину Сіренко очільницею Департаменту нагляду за ринком небанківських фінпослуг

Рішення схвалили за результатами відкритого конкурсного відбору

НБУ призначив Ірину Сіренко очільницею Департаменту нагляду за ринком небанківських фінпослуг
Фото: НБУ

Що сталося. Національний банк України (НБУ) за результатами відкритого конкурсу призначив Ірину Сіренко на посаду директора Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг НБУ.

Джерело. Про це повідомляє пресслужба Нацбанку.

Деталі. До сфери відповідальності нової очільниці структури входить:

  • нагляд за дотриманням законодавства небанківськими установами;
  • реагування на правопорушення й здійснення ризикової діяльності, яка загрожує інтересам вкладників та інших кредиторів, застосування заходів впливу;
  • здійснення аналізу ринків, регулярне проведення оцінки фінансового стану небанківських фінустанов, результатів їх діяльності;
  • підготовка наглядової звітності для аналізу показників діяльності;
  • контроль за діяльністю бюро кредитних історій.

У пресслужбі нагадали, що відповідний департамент належить до вертикалі підпорядкування «Пруденційний нагляд», а його куратором є заступник голови Нацбанку Ярослав Матузка.

Також в НБУ зазначили, що Сіренко обіймала посаду начальника управління нагляду за страховим ринком Департаменту нагляду за ринком небанківських фінансових послуг в Нацбанку, а з 10 серпня 2022 року виконувала обов’язки директора цього департаменту.

«Упевнений, що знання та досвід Ірини Сіренко посилять нашу роботу, спрямовану на забезпечення незалежного нагляду за діяльністю небанківських фінансових установ України, мета якого – розвиток ринку небанківських фінансових послуг та зростання довіри споживачів до нього», – прокоментував Ярослав Матузка.

Бекграунд. Раніше Mind повідомляв, що НБУ спростив вимоги до звітності небанківським фінустановам на час воєнного стану. Це стосується тих компаній, що перебувають на тимчасово окупованих територіях або в зоні бойових дій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло