У «Північному потоку 2» знайшли витік: «Газпром» за добу втратив газу майже на $300 млн

У «Північному потоку 2» знайшли витік: «Газпром» за добу втратив газу майже на $300 млн

Влада Данії визнала обстановку небезпечною для судноплавства

У 	«Північному потоку 2» знайшли витік: 	«Газпром» за добу втратив газу майже на $300 млн
фото Shutterstock

Морське управління Данії виявило витік на російському газопроводі «Північний потік 2». Він стався неподалік острова Борнхольм. Влада визнала обстановку небезпечною для судноплавства: кораблям рекомендували обходити район НП за 8 км.

Джерело. The Moscow Times

Деталі. Оператор «Північного потоку 2» Nord Stream 2 AG підтвердив факт аварії на одній із ниток газопроводу. Вночі диспетчер зафіксував різке падіння тиску зі 105 до 7 бар у лінії А.

Про те, що сталося, сповістили берегові служби Німеччини, Данії, Швеції, Фінляндії та росії. Представник Nord Stream 2 AG Ульріх Ліссек заявив, що «у якомусь місці» газопроводу, «ймовірно, з'явилася дірка». Триває розслідування.

Щоб забезпечити плановий тиск у трубі, «Газпром» закачав у неї 177 млн ​​кубометрів газу. З урахуванням падіння тиску в 15 разів, компанія могла втратити 165 млн кубів сировини ринковою вартістю $280 млн.

Морський газопровід «Північний потік 2» потужністю 55 млрд куб. м газу на рік так і не запустили: Німеччина призупинила його сертифікацію після того, як hосія визнала незалежність незаконних збройних формувань “лнр” і “днр”, а США внесли до списку санкцій Nord Stream 2 AG. При цьому обидві нитки магістралі заповнені газом та готові до експлуатації.

Будівництво “Північного потоку 2” оцінювалося у 9,5 млрд євро.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло