Meta закрила мережу фейкових акаунтів із рф та Китаю, замаскованих під ЗМІ

Meta закрила мережу фейкових акаунтів із рф та Китаю, замаскованих під ЗМІ

Мережа з понад 60 сайтів поширювала фейки про війну в Україні та вибори в США

Meta закрила мережу фейкових акаунтів із рф та Китаю, замаскованих під ЗМІ
фото Shutterstock

Корпорація META (материнська компанія Facebook, Instagram, Whatsapp) виявила і закрила дві окремі мережі фальшивих акаунтів, які займалися «таємними операціями впливу, що проводилися з росії та Китаю», йдеться в повідомленні організації.

Джерело. Про це пише currenttime.tv.

Деталі. Мережа російських облікових записів, яку заблокувала META, була «найбільшою і найскладнішою російською операцією», зірваною з початку вторгнення росії в Україну. Йдеться про розгалужену мережу з понад 60 сайтів, які видавали себе за новинні організації, а також облікові записи у Facebook, Instagram, YouTube, Telegram, Twitter та інших сайтах та соціальних мережах.

У дезінформації, за даними розслідувачів, брали участь фейкові сайти новин, які імітували відомі новинні агентства, такі як The Guardian, The Daily Mail, Bild і Der Spiegel. Їхня діяльність була спрямована на такі країни, як Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія та Україна.

Під час розслідування фахівці служб кібербезпеки META виявили понад 2000 облікових записів та сторінок у Facebook та Instagram, за допомогою яких просувалися проросійські наративи про війну в Україні.

На просування проросійських наративів через цю мережу, як наголошується у звіті, з березня по серпень 2022 року було витрачено понад $100 000.

Китайська мережа фальшивих акаунтів, як зазначається у звіті META, налічувала лише 80 акаунтів у Facebook. За даними розслідувачів, деякі акаунти видавали себе за консервативних американців, тоді як інші видавали себе за лібералів, які живуть у Флориді, Техасі та Каліфорнії. За допомогою цих облікових записів поширювалися недостовірні відомості щодо політичного життя в США та Чехії. У Чехії фейкові облікові записи використовувалися для того, щоб дискредитувати зусилля уряду країни, спрямовані на підтримку України у війні з росією.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло