Радник США з нацбезпеки: заявку України в НАТО «потрібно розглядати в інший час»
Салліван вважає, що найкращою підтримкою України зараз є постачання озброєння

Радник президента США Джо Байдена з національної безпеки Джейк Салліван заявив у п’ятницю, що Сполучені Штати вважають, що процес вступу України в НАТО «слід розпочати в інший час», після того, як президент України Володимир Зеленський заявив, що країна подає заявку на членство за «прискореною процедурою».
Джерело. CNN
Пряма мова. «Сполучені Штати десятиліттями чітко давали зрозуміти, що ми підтримуємо політику відкритих дверей для НАТО», – сказав Салліван журналістам на прес-брифінгу в Білому домі.
«Будь-яке рішення щодо членства в НАТО приймається між 30 членами Альянсу та країнами, які прагнуть приєднатися», – додав він.
«Зараз ми вважаємо, що найкращий спосіб для нас підтримати Україну – це практична підтримка на місцях в Україні, і що процес у Брюсселі слід розпочати в інший час», – сказав Салліван.
«Ми рішуче підтримуємо вступ до НАТО країн, які прагнуть приєднатися та які можуть розширити можливості НАТО», – заявив у п'ятницю журналістам держсекретар США Ентоні Блінкен.
Щодо сьогоднішньої пропозиції Зеленського прискорити прийняття України в альянс Блінкен сказав: «Для цього існує процес, і країни будуть продовжувати дотримуватися цього процесу».
Раніше в п’ятницю генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни-члени альянсу підтримують «право України обирати власний шлях», але попередив, що будь-яке рішення про членство має прийматися всіма 30 членами альянсу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].