Україна запропонувала узгоджувати із США цілі для далекобійних ракет ATACMS

Україна запропонувала узгоджувати із США цілі для далекобійних ракет ATACMS

Київ прагне переконати Білий дім, що надання такої зброї не призведе до ударів по території росії

Україна запропонувала узгоджувати із США цілі для далекобійних ракет  ATACMS
фото DR

Влада України запропонувала регулярно надавати США повну інформацію про можливі російські цілі, повідомляє CNN з посиланням на кілька джерел. Натомість Київ просить передати ракети далекого радіусу дії ATACMS.

Прозорість, яку пропонує українська влада, фактично наділить США право вето щодо цілей, які хочуть атакувати ЗСУ. Українська влада таким чином прагне переконати адміністрацію американського президента в тому, що надання такої зброї не призведе до ударів по території росії.

Незважаючи на пропозицію України, адміністрація Байдена не схвалила відправлення ATACMS і стверджує, що Україна досягає успіхів і з системами HIMARS, які вона має зараз.

Співрозмовники CNN вважають, що москва може розцінити передачу Україні ракет ATACMS як порушення «червоних ліній» та приводом назвати США однією із сторін конфлікту.

Вашингтон побоюється, що такий розвиток подій призведе до ескалації конфлікту та безпосереднього залучення США до війни.

Ракети ATACMS можуть пролетіти близько 300 км, що приблизно в чотири рази перевищує максимальну дальність ракет, які використовуються системами HIMARS, які США зараз постачають Україні. При цьому ракети ATACMS можуть запускатися з установок HIMARS.

У середу, 28 вересня, Білий дім оголосив про відправку ще 18 HIMARS для України. Загальна кількість цих американських систем у розпорядженні ЗСУ перевищить 30.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло