Україна запропонувала узгоджувати із США цілі для далекобійних ракет ATACMS
Київ прагне переконати Білий дім, що надання такої зброї не призведе до ударів по території росії

Влада України запропонувала регулярно надавати США повну інформацію про можливі російські цілі, повідомляє CNN з посиланням на кілька джерел. Натомість Київ просить передати ракети далекого радіусу дії ATACMS.
Прозорість, яку пропонує українська влада, фактично наділить США право вето щодо цілей, які хочуть атакувати ЗСУ. Українська влада таким чином прагне переконати адміністрацію американського президента в тому, що надання такої зброї не призведе до ударів по території росії.
Незважаючи на пропозицію України, адміністрація Байдена не схвалила відправлення ATACMS і стверджує, що Україна досягає успіхів і з системами HIMARS, які вона має зараз.
Співрозмовники CNN вважають, що москва може розцінити передачу Україні ракет ATACMS як порушення «червоних ліній» та приводом назвати США однією із сторін конфлікту.
Вашингтон побоюється, що такий розвиток подій призведе до ескалації конфлікту та безпосереднього залучення США до війни.
Ракети ATACMS можуть пролетіти близько 300 км, що приблизно в чотири рази перевищує максимальну дальність ракет, які використовуються системами HIMARS, які США зараз постачають Україні. При цьому ракети ATACMS можуть запускатися з установок HIMARS.
У середу, 28 вересня, Білий дім оголосив про відправку ще 18 HIMARS для України. Загальна кількість цих американських систем у розпорядженні ЗСУ перевищить 30.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].