Кіпрська компанія Swarmly передала Україні 50 своїх дронів

Кіпрська компанія Swarmly передала Україні 50 своїх дронів

Вони розроблені так, що можуть протистояти радіоперешкодам з боку супротивника

Кіпрська компанія Swarmly передала Україні 50 своїх дронів
фото defenseone.com

Кіпрська компанія з виробництва дронів Swarmly уже відправила Україні близько 50 безпілотників.

Джерело. Про це розповів представник компанії спеціалізованому виданню Defense One, передає moscowtimes.eu.

За його словами, всі ці пристрої були придбані на пожертвування. «Уряд України у нас нічого ніколи не купував», – заявив співробітник Swarmly.

Кампанії зі збору пожертв для придбання безпілотників проводяться як у самій Україні, так і в країнах, що її підтримують, наприклад, у Литві та Норвегії.

Дрони Swarmly не мають озброєння (це дозволяє уникнути юридичних і торгових труднощів, пов'язаних з постачанням продукції військового призначення), але його легко можна на них встановити. Крім того, вони можуть протистояти радіоперешкодам з боку супротивника.

Безпілотники Swarmly зазвичай призначені для боротьби з групами екстремістів, такими як “Ісламська держава” або нігерійське терористичне угруповання «Боко харам».

Екстремісти «купують досить просунуте озброєння та засоби радіоелектронної боротьби, в основному у Китаю», розповів представник компанії:

«Тож ми розробляли наші системи так, щоб вони могли їм протистояти».

Це якраз стало в нагоді в ході війни росії в Україні, хоча в Swarmly очікували, що проблем буде більше:

“Що нас справді здивувало, так це те, що росіяни не сильно краще розбираються у радіоелектронній боротьбі з безпілотниками, ніж «Боко харам»”, – зазначив представник компанії.

Отримуючи від українських військових інформацію з поля бою, Swarmly швидко вносить зміни до своєї продукції.

Наприклад, російські війська почали використовувати «дуже небезпечні» передавачі перешкод.

«Але ми точно знаємо, в якому магазині на Aliexpress вони їх купили, може, додали ще підсилювач», – каже представник Swarmly.

Компанія, яка зараз випускає близько 150 безпілотників на рік, збільшує потужність свого кіпрського заводу, щоб виробляти понад 350 одиниць.

Нову кампанію «Армія дронів» нещодавно розпочав і уряд України. Допомагати йому зголосився актор Марк Хемілл, який зіграв Люка Скайуокера у кіносазі «Зоряні війни».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло