Євросоюз запровадив базу для введення “стелі цін” на російську нафту

Євросоюз запровадив базу для введення “стелі цін” на російську нафту

Проти виступили Греція, Мальта і Кіпр, а Угорщина добилася для себе послаблень

Євросоюз запровадив базу для введення “стелі цін” на російську нафту
фото DR

Євросоюз в рамках узгодженого восьмого пакету санкцій досяг принципової угоди про запровадження граничних цін на російську нафту, що постачається морем.

Джерело. Про це повідомляє видання Politico із посиланням на європейських дипломатів, а також підтвердив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто.

Деталі. Попри побоювання деяких країн щодо запровадження стелі цін на російську нафту, дипломати загалом схвалили запропонований головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн план. Документ вперше створює правову основу для введення стелі цін на російську нафту, яка буде введена паралельно з нафтовим ембарго – воно почне працювати в грудні 2022 року.

Конкретного цінового діапазону наразі немає, його тільки слід узгодити з іншими країнами, які висловили готовність приєднатися до механізму.

Проти ідеї граничних цін до останнього чинили опір Греція, Мальта і Кіпр – країни, чиї економіки сильно залежать від морських перевезень і володіють великим флотом, який перевозить навіть російську нафту.

Представники держав висловлювали побоювання щодо наслідків для судноплавної галузі, однак, отримавши гарантії підтримки у разі проблем, погодилися приєднатися до механізму.

Угорщина цього разу виявилася навіть більш поступливою. Країні вдалося добитися виключення з запропонованого механізму поставок нафти трубопроводами, а також виключення атомної енергетики, оскільки влада країни продовжує співпрацювати з російською владою – вони спільно будують АЕС «Пакш».

Таким чином ЄС у повному складі вирішив приєднатися до заходів щодо скорочення доходів росії від нафти. Механізму стелі цін на російську нафту передбачає заборону на постачання цієї нафти до третіх країн, якщо їх ціна перевищує встановлений ліміт.

Експерти вважають, що це знизить пропозицію російської нафти на ринку, що, у свою чергу, призведе до зростання цін на енергоносії.

Проте введення механізму граничних цін на російську нафту може ще більше обвалити російські доходи бюджету.

Бекграунд. Між тим напередодні ОПЕК+ схвалив рекордне скорочення видобутку нафти вперше з 2020 року, що призведе до підвищення доходів на нафту, а відповідно, і російських доходів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло