США допоможуть розслідувати вибухи на “Північних потоках” з допомогою “прослухування моря”

США допоможуть розслідувати вибухи на “Північних потоках” з допомогою “прослухування моря”

Дослідження аналізуватиме звукові сигнали, які характерні для підводних човнів, торпед і суднових двигунів

США допоможуть розслідувати вибухи на “Північних потоках” з допомогою “прослухування моря”
фото АР

Військово-морські сили США вирішили прослухати підводні записи під час вибухів на газопроводах “Північний потік 1 і 2”, які зробили Швеція та Данія, щоб з'ясувати причину події.

Джерело. Про це пише The Moscow Times з посиланням на CNN.

Деталі. «Нам відомо про витік із трубопроводів Nord Stream. Ми готові надати підтримку та допомогу у тісній співпраці з нашими союзниками та партнерами, якщо це необхідно», – сказала представник ВМС США, капітан Тамара Лоуренс.

На даний момент у США є передові технології читання «гідроакустичних сигнатур» – унікальних підводних звуків.

За словами джерела, аналіз звуків може стати ключовою частиною розслідування, доповнивши те, що знайдуть підводні дослідники. При цьому супутникові знімки, зроблені за кілька днів до вибухів, швидше за все, не допоможуть, кажуть офіційні особи.

Однак при аналізі аудіозаписів все залежатиме від їхньої якості. Яка вона – поки що неясно. Але експерти Шведської національної сейсмічної мережі (SNSN) вже передали сейсмічні записи США.

Однак це не те саме, що високоякісні записи гідролокатора. Майбутній аналіз будуватиметься на великій бібліотеці різних звукових сигналів, які характерні для підводних човнів, торпед і суднових двигунів.

Більше про “підозрюваних” – в матеріалі Mind “Фокуси «газпрому»: чому підриви «Північних потоків» вочевидь організувала росія”.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло