Китайська Alibaba та інші акціонери перестали інвестувати в «AliExpress росія» – The Bell

Китайська Alibaba та інші акціонери перестали інвестувати в «AliExpress росія» – The Bell

Компанія скоротила 50% штату

Китайська Alibaba та інші акціонери перестали інвестувати в «AliExpress росія» – The Bell
фото DR

Маркетплейс “AliExpress росія”, окрім китайського холдингу, контролюють VK, USM Алішера Усманова та Російський фонд прямих інвестицій. Після початку вторгнення росії в Україну всі чотири акціонери “AliExpress росія” відмовилися продовжувати інвестувати в проект.

Джерело. Про це розповіли The Bell три джерела на російському ринку електронної комерції, знайомих з ситуацією в компанії.

Деталі. Китайська Alibaba Group володіє 47,85% у підприємстві, холдинг USM -24,3%, VK – 15%, Російський фонд прямих інвестицій – 12,8%.

Визначальною була позиція Alibaba, яку компанія озвучила на раді директорів невдовзі після 24 лютого.

«В якийсь момент вони фактично сказали, що інвестувати більше не будуть. Без жодних посилань на політику», – пояснило одне із джерел.

Інший співрозмовник пов'язав рішення про те, що китайська компанія «торгується на нью-йоркській біржі і має багато взаємозв'язків з американським ринком та інститутами», а перспективи на російському ринку туманні.

Після цього закінчилися інвестиції від USM та РФПІ. Одне з джерел видання не виключає, що якби Alibaba все ще була готова вкладати в російський бізнес, то «хтось з інших акціонерів приєднався б».

«AliExpress росія» з лютого скоротила більше половини співробітників, стверджує джерело The Bell. Інший оцінив кількість скорочених у 700 чоловік із загальної кількості близько 1000.

За словами одного зі співрозмовників, AliExpress шукає суборендарів у свій офіс у «Москва Сіті». Усі рекламні кампанії та маркетингове просування зупинено, розповіли джерела.

Також компанія скоротила найбільші логістичні проекти. Продаж всіх місцевих продавців зупинено, як і всі пов'язані з розвитком цього напряму активності, додало джерело.

AliExpress – єдиний великий онлайн-ритейлер, який не заявив про початок паралельного імпорту, як це зробили Ozon, «Яндекс Маркет» і Wildberries.

“Причина – в Alibaba. Китайці ніколи не наважаться на паралельний імпорт (по суті – контрабанду) в компанії, де вони є головним акціонером. Адже з погляду умовного Apple це пряме порушення їхніх інтелектуальних прав. У них і так багато років одна з головних проблем у США – торгівля фальшивими брендовими речами”, – сказало джерело The Bell.

Нагадаємо, Mind провів глибокий аналіз осіб із «ганебного списку», які співпрацюють з російськими компаніями, та спробував виділити причини їх небажання виходити з цього безперспективного нині бізнесу.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло