Китайська Alibaba та інші акціонери перестали інвестувати в «AliExpress росія» – The Bell
Компанія скоротила 50% штату

Маркетплейс “AliExpress росія”, окрім китайського холдингу, контролюють VK, USM Алішера Усманова та Російський фонд прямих інвестицій. Після початку вторгнення росії в Україну всі чотири акціонери “AliExpress росія” відмовилися продовжувати інвестувати в проект.
Джерело. Про це розповіли The Bell три джерела на російському ринку електронної комерції, знайомих з ситуацією в компанії.
Деталі. Китайська Alibaba Group володіє 47,85% у підприємстві, холдинг USM -24,3%, VK – 15%, Російський фонд прямих інвестицій – 12,8%.
Визначальною була позиція Alibaba, яку компанія озвучила на раді директорів невдовзі після 24 лютого.
«В якийсь момент вони фактично сказали, що інвестувати більше не будуть. Без жодних посилань на політику», – пояснило одне із джерел.
Інший співрозмовник пов'язав рішення про те, що китайська компанія «торгується на нью-йоркській біржі і має багато взаємозв'язків з американським ринком та інститутами», а перспективи на російському ринку туманні.
Після цього закінчилися інвестиції від USM та РФПІ. Одне з джерел видання не виключає, що якби Alibaba все ще була готова вкладати в російський бізнес, то «хтось з інших акціонерів приєднався б».
«AliExpress росія» з лютого скоротила більше половини співробітників, стверджує джерело The Bell. Інший оцінив кількість скорочених у 700 чоловік із загальної кількості близько 1000.
За словами одного зі співрозмовників, AliExpress шукає суборендарів у свій офіс у «Москва Сіті». Усі рекламні кампанії та маркетингове просування зупинено, розповіли джерела.
Також компанія скоротила найбільші логістичні проекти. Продаж всіх місцевих продавців зупинено, як і всі пов'язані з розвитком цього напряму активності, додало джерело.
AliExpress – єдиний великий онлайн-ритейлер, який не заявив про початок паралельного імпорту, як це зробили Ozon, «Яндекс Маркет» і Wildberries.
“Причина – в Alibaba. Китайці ніколи не наважаться на паралельний імпорт (по суті – контрабанду) в компанії, де вони є головним акціонером. Адже з погляду умовного Apple це пряме порушення їхніх інтелектуальних прав. У них і так багато років одна з головних проблем у США – торгівля фальшивими брендовими речами”, – сказало джерело The Bell.
Нагадаємо, Mind провів глибокий аналіз осіб із «ганебного списку», які співпрацюють з російськими компаніями, та спробував виділити причини їх небажання виходити з цього безперспективного нині бізнесу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].