Компанія Playrix, розробник ігор Gardenscapes і Township, йде з росії та білорусії
Playrix з річною виручкою $2,7 млрд називають четвертим ігровим виробником у світі

Компанія Playrix, розробник ігор Gardenscapes, Homescapes та Township, вирішила піти з росії та білорусії.
Джерело. Про це повідомляє сайт Ain.ua з посиланням на лист засновників компанії братів Ігоря Бухмана та Дмитра Бухмана.
Деталі. “В компанії не називають причин, але без сумніву це реакція на мобілізацію в рф та рб. Адже попередні вісім місяців війни для Playrix вагомою причиною для виходу не стали”, – пише видання.
Видання наводить скріншот листа. У ньому йдеться:
«З початку війни в Україні в компанії відбулося багато змін: ми більше не ведемо комерційної діяльності в росії та білорусі, ми відкрили офіси в інших країнах та розпочали релокацію співробітників. Нині розпочався новий виток ескалації. Для збереження стабільності в оперуванні Групи Playrix ми вирішили:
- закрити всі офіси Playrix у цих країнах;
- припинити операційну діяльність наших студій у росії та білорусі;
- релоціювати співробітників із росії та білорусі до інших країн».
Чи залишаться ігри Playrix доступними для російських та білоруських користувачів, не уточнюється.
Від початку повномасштабного вторгнення компанія не демонструвала чіткої позиції з цього приводу, вводила цензуру в робочих чатах, не називали війну війною та відмовлялась йти з рф та рб. Зокрема, у коментарі Ігор Бухман сказав: «Вважав, що все це закінчиться за кілька днів».
-
Цікаво, що в той самий час як компанія Playrix відмовлялась йти з росії, ії засновники, вологодці Ігор та Дмитро Бухмани попросили Forbes не називати їх росіянами.
-
В Україні у Playrix близько 1500 співробітників у Києві, Рівному, Одесі та Харкові, які працюють як у самій компанії, так і студіях, переважно куплених Playrix у 2020-2021 роках. Наразі відомо про вісім студій: Zagrava, Boolat, 4Friends, Home games, Daily Magic, Perfect Play, Vizor Games та VoKi (скорочення від «ВОлогда КИїв»). І ще близько 1500 працівників Playrix має в росії.
-
Загальний статок Бухманів оцінюється приблизно у $16 млрд. Сам Playrix з річною виручкою $2,7 млрд називають четвертим ігровим виробником у світі після китайських Tencent, NetEase та Activision.
-
Згідно даних аналітичної платформи AppAnnie, російський ринок для Playrix був другим після американського по завантаженням їх ігор (15% від усіх завантажень), а прибуток з рф за різними оцінками становив від 7% до 40%. Тобто це мінімум $190 млн, з яких в росії сплачувались податки.
Бекграунд. Нагадаємо, Mind провів глибокий аналіз осіб із «ганебного списку», які співпрацюють з російськими компаніями, та спробував виділити причини їх небажання виходити з цього безперспективного нині бізнесу.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].