Reuters: американська компанія продавала технології виробнику російських ракет

Reuters: американська компанія продавала технології виробнику російських ракет

Extreme продовжувала бізнес з росією, незважаючи на скаргу працівника

Reuters: американська компанія продавала технології виробнику російських ракет
ЗРК С-400
фото DR

З часу незаконної анексії росією українського Криму в 2014 році американським компаніям було заборонено мати справу з московським машинобудівним заводом «Авангард» – державним підприємством, яка виробляє ракети для одного з найсучасніших озброєнь росії, системи ППО С-400.

Хоча Сполучені Штати ввели санкції, щоб притупити бізнес ММЗ «Авангард», американська технокомпанія Extreme Networks, акції якої торгуються на біржі, постачала «Авангарду» комп'ютерне мережеве обладнання для офісних ІТ-систем – згідно з е-мейлами та іншими діловими документами.

Джерело. Про це пише Reuters з посиланням на документацію та свідчення людей, знайомих із цим питанням.

Деталі. У квітні – через 6 тижнів після вторгнення росії в Україну – один зі співробітників Extreme подав внутрішню скаргу керівництву (з нею ознайомилося Reuters), стверджуючи, що компанія продає продукцію різним військовим виробникам в росії. «Обладнання Extreme використовується на російських військових кораблях і в системах зв’язку”, – йдеться в скарзі.

Проте компанія продовжила бізнес, не звернувши на скаргу увагу.

На своє виправдання компанія Extreme заявила, що вона вважає, що обладнання «могло» продаватися «Авангарду» через підставного покупця.

Extreme, не надавши доказів, заявила, що обладнання продавали без її відома і що посередник у росії був «причетний» до постачання її продукції через підставну компанію «зловмисникам».

Зокрема, операції здійснювалися через дистриб'ютора RRC, материнська компанія якого – BD Enterprise Networking – зареєстрована на Кіпрі.

Extreme заявила, що повідомить владі США про ці продажі.

Українська влада заявила, що минулого місяця саме ракетами виробництва ММЗ «Авангард» було вбито щонайменше 30 мирних жителів внаслідок жорстокого нападу на колону цивільних автомобілів на околиці Запоріжжя.

У період з 2017 по 2021 рік ММЗ «Авангард» придбав обладнання Extreme для своїх ІТ-систем на суму понад $500 000 – в т.ч. високошвидкісні комутатори, найважливіший структурний елемент корпоративних ІТ-мереж, та програмне забезпечення.

Те, що російська військова компанія, яку Вашингтон визначив як загрозу, продовжувала купувати американське комп'ютерного обладнання, є прикладом того, як західні країни, можливо, переоцінили свою здатність задушити російську економіку заборонами та санкціями.

Це також підкреслює, наскільки російська військова машина залежить від американського високотехнологічного обладнання.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло